Životy tří mužů středního věku vyhasly v úterý odpoledne u silnice spojující Český Krumlov s Prachaticemi nedaleko Chvalšin.

Ford Escort s českobudějovickou registrační značkou tady kolem patnácté hodiny vyjel ze silnice a narazil do stromu.

„Dva muži zemřeli přímo ve voze na následky mnohačetných poranění. Třetího zraněného záchranáři po vyproštění z vozu na místě resuscitovali, bohužel neúspěšně,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková.
Vrtulník letecké záchranné služby, který byl na místo nehody povolán, se tak kolem šestnácté hodiny vracel do Českých Budějovic prázdný.

Ze tří obětí neštěstí znali policisté těsně po nehodě totožnost jen jedné z nich. „Našli jsme pouze technický průkaz od auta a osobní doklady jedné osoby,“ potvrdil na místě František Strada, velitel zásahu českokrumlovských hasičů.

Svědci, kteří k havarovanému automobilu přijeli těsně po nehodě, na místě žádné jiné vozidlo nespatřili.

Silnice na rozhraní českokrumlovského a prachatického okresu, kde se včerejší nehoda stala, podle nich svádí k rychlé jízdě – je rovná, s kvalitním asfaltovým povrchem.

„Kousek odtud jsem na chvíli zastavil, protože jsem si potřeboval zatelefonovat. Najednou jsem uslyšel ránu. Myslel jsem si, že střílí v sousedním boletickém vojenském prostoru. Když jsem pak vyrazil dál na Prachatice, všiml jsem si na silnici střepů. Až pak jsem uviděl to auto ve stoce,“ popsal jeden ze svědků.

Doplnil, že spolu s dalšími lidmi, kteří se u nehody sešli, viděl kolem auta původně jen dvě osoby. „I proto jsem záchranářům do telefonu oznamoval, že jsou tu zřejmě dva zranění. Až poté se ukázalo, že tu byl ještě jeden člověk,“ vypověděl svědek.

Jen za září letošního roku řešili dopravní policisté na Českokrumlovsku celkem 37 nehod. Při nich se devatenáct lidí zranilo lehce a jeden člověk nehodu nepřežil. Škoda, která v září na silnicích regionu vznikla, činila více než 1,3 milionu korun.