Dvaatřicetiletý muž, jeho o čtyři roky mladší partnerka a pětiletý syn z Polska zahynuli v pondělí krátce před osmnáctou hodinou u Velešína asi kilometr za městem ve směru na Kaplici.

Podle jihočeského policejního mluvčího Milana Bajcury se zde střetl osobák s nákladním automobilem. "V osobním autě značky Opel zemřeli tři lidé," potvrdil  Milan Bajcura.

Podle nejnovějších závěrů vyšetřování nehody řidič Opelu Astra Caravan, který jel od Velešína směrem ke státní hranici, objížděl na silnici E 55 dvě stojící vozidla. "Nezařadil se ale včas zpět do svého jízdního pruhu a pokračoval stále po středu komunikace," popsal policejní mluvčí. Opel poté čelně narazil do protijedoucího nákladního automobilu značky Volvo, který táhl cisternu.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková doplnila, že všechny tři zmíněné osoby v osobním automobilu na místě podlehly devastujícím zraněním. "Řidič kamionu utrpěl psychické trauma," podotkla Petra Kafková s tím, že k nehodě vyjeli kromě hasičů a policistů také zdravotníci z Kaplice a Českého Krumlova, k Velešínu letěl i záchranářský vrtulník.

Kriminalisté nyní prověří, co bylo příčinou dopravní nehody. Nařídili soudní pitvu zemřelých a zaměří se i na technický stav opelu. "Vzhledem k tomu, že při nehodě zahynuli občané cizí státní příslušnosti, vyrozuměli jsme pozůstalé o smrti jejich blízkých prostřednictvím konzulátu," podotkl Milan Bajcura.

Úsek mezinárodního tahu byl po nehodě uzavřen pro veškerou dopravu. Provoz policisté obnovili ve 22 hodin.

Během uplynulých dvou dnů zahynuli na silnicích Českokrumlovska už čtyři lidé. V neděli v podvečer mezi Vyšším Brodem a Rybníkem zemřel motocyklista, když se čelně střetl s automobilem, který v zatáčce předjížděl další tři vozy najednou.