Od pondělního rána břehy i vodní hladinu lipenského jezera prohledávally desítky lidí. "Od devíti hodin pročesává břehy 34 policistů a dva psovodi," sdělila mluvčí českokrumlovské policie Michaela Pavlíčková. "Míří sem i speciální policejní potápěčské skupiny z Brna, Prahy, celkem tedy deset až dvanáct potápěčů, také potápěči hasičů." Nechybějí ani vodní záchranáři. Ovšem až do večera nebyli chlapci nalezeni. Pátrání nynyí bude pokračovat především na vodě a pod vodou.

Zázemí i loďpátračům opět poskytlo PovodíVltavy."Jestli bude využit i vrtulník se uvidí po konzultaci s pilotem vrtulníku, jestli podle jeho zkušeností bude využití helikoptéry mít nějaký význam," pokračovala ráno Michaela Pavlíčková. "Ojeho použití rozhodne policejní prezídium." Doplnila, že policisté kontaktovali i kynologickou záchrannou brigádu pana Sedláka, jenomževyužití těchtopsůcvičených na vyhledávání lidí brání silný vítr avlny, neboť psi potřebujíklidnou hladinu, aby mohli svých schopností využít.

Mladík, kterému se podařilo zachránit, je v pořádku. Byl sice převezen do českokrumlovské nemocnice, ale hospitalizován tam nebyl. "Jenom sem přijel, byl celý špinavý, černý a podrápaný, ale nic mu nebylo. Jeho otec si ho hned odvezl do Německa," sdělilJindřich Florián, zástupce ředitelenemocnice.

Michaela Pavlíčková ujišťuje, že pátrači vše projdou. "Pokud jsou hledaní někde na břehu, tak věřím, že je najdou," říká mluvčí. "Ve vodě už je to horší."

Mladíci ve věku kolem dvaceti let, hovořící německy,se v sobotu kolem 14. hodiny na loďce vydali k ostrovu Tajvan na lipenské přehradě nedaleko Hůrky, kde chtěli rybařit.

Později si to zřejmě rozmysleli a tak se na loďce kolem 16. hodiny vydali na cestu zpátky k autu. Jenomže na rozbouřem Lipně v důsledku velkého větru se s nimi převrhla loďka.

Jeden z nich doplaval zpátky na ostrov, kde zřejmě vyčerpáním omdlel. Probudil se až ráno, kdy voláním: „Hilfe, hilfe!“ na sebe upozornil rybáře u Valtrova. Ti zavolali pomoc.

Mladík byl převezen do českokrumlovské nemocnice, ale o osudu ostatních dvou chlapců zatím není nic známo. Záchranné složky včetně hasičských i policejních potápěčů, psovodů i dobrovolných hasičů po nich neustále intenzivně pátrají ve vodě i po břehu, do akce je zapojen rovněž vrtulník s termovizí.

Do nedělního večera bylo pátrání bezvýsledné.