Řidič (nar. 1996) na motocyklu značky Yamaha jel podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové ve směru od Blanska na Kaplici. "Při průjezdu pravotočivou zatáčkou pravděpodobně v důsledku vysoké rychlosti začal s motocyklem padat na bok, přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím automobilem značky Mazda. Motocykl začal hořet. Řidič motocyklu utrpěl zranění neslučitelná se životem. Řidič automobilu jel ve vozidle sám a při nehodě nebyl zraněn," uvedla mluvčí policie s tím, že přesné příčiny a okolnosti této nehody jsou v šetření českokrumlovských dopravních policistů. Silnice byla v důsledku nehody na dvě hodiny zcela uzavřena.

K nehodě záchranná služba podle mluvčí Zuzany Fajtlové okamžitě vyslala nejbližší pozemní posádku z Kaplice a vzlétl také vrtulník.

"Zraněný muž zůstal po nárazu v bezvědomí a došlo u něj k selhání životních funkcí. Záchranáři se ho snažili oživovat a poskytli mu resuscitační péči. Bohužel, jeho zranění byla natolik vážná, že jim i přes veškerou naši snahu muž podlehl," uvedla.