"Během jedné hodiny, tedy od 16:00 do 17:00 hodin řeší dopravní policisté Územního odboru Český Krumlov dva střety motorových vozidel a motocyklistů na silnici vedoucí z Českého Krumlova na Lipno nad Vltavou. A to konkrétně u Rožmberku nad Vltavou (kemp U Tří veverek) a v Loučovicích, kde motocyklista narazil do karavanu," konstatoval krajský policejní tiskový mluvčí Milan Bajcura s tím, že v Loučovicích došlo k vážnému zranění a na místo letí letecká zdravotnická služba.

Podle aktuálních informací je motorkář mimo ohrožení života v českobudějovické nemocnici. Ale nehodu odnesl těžkými zraněními.

Provoz na loučovické silnici byl vpodvečer opět obnovený.

S nehodami motorkářů se ale v sobotu doslova roztrhnul pytel i na dalších jihočeských silnicích.

Před dvacátou hodinou se přímo v centru Prachacit stala další nehoda, opět v hlavní roli s motorkářem. Ten ale už takové štěstí jako jeho kolega v Loučovicích neměl. Havárie skončila smrtí.

Další vážnou nehodu vyšetřují podle Milana Bajcury písečtí policisté Skupiny dopravních nehod, na silnici II/105 mezi obcemi Milevsko a Veselíčko, konkrétně u obce Okrouhlá. Třicetiletý řidič jedoucí na stroji Yamaha naboural do dvou žen vedoucí jízdní kola a těžce je zranil. "Pro mladou ženu, která utrpěla rozsáhlá zranění celého těla, musela přiletět letecká zdravotnická služba a transportovat jí do nemocnice," dodal Milan Bajcura.

Další nehodu řeší v Českých Budějovicích na Okružní ulici, kde se střetl motocyklista s osobním vozidlem. Následná nehoda na Českobudějovicku byla řešena v Plané u Stecherova mlýna, kde se také ke střetlo osobního vozidlo a motocykl.