K nehodě došlo 27. září 2022 odpoledne na silnici první třídy číslo 39 mezi Kladenským Rovným a Šebanovem na Českokrumlovsku. Škodu Fabii čtvrté generace řídil dvaaosmdesátiletý muž, který utrpěl při nehodě zranění a musel být převezen na ošetření do nemocnice v Českých Budějovicích. "Jelen po střetu z místa nehody utekl," doplnil krumlovský policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Nehoda nákladního auta u Obory na hlavním tahu z Prachatic na Budějovice.
Řidič kamionu se vyhýbal srnce, skončil ve stoce. Cesta z Prachatic byla zavřená

Jak podle policie předejít srážce s lesní zvěří a co mohou řidiči udělat, aby snížili riziko střetu s ní?
- Je důležité si uvědomit, že vysoká zvěř má tendenci pohybovat se především za svítání a za soumraku - při nočním oslnění světlomety vozidla je zmatená a zůstává často stát na silnici a neutíká. Ke střetu však může dojít v jakoukoliv denní dobu.
- Jsme na konci září, a tak je důležité poznamenat, že v období od října do prosince dochází u vysoké zvěře k páření. Měli bychom tedy v tomto období jezdit se zvýšenou opatrností.
- Zvíře zpravidla neputuje osamoceně. Pokud tedy uvidíte přecházet přes cestu srnku, zpomalte, vždy je velká pravděpodobnost, že bude v blízkosti celé stádo.
- V místech, kde je pravděpodobný výskyt zvěře (lesní cesta, úsek označený dopravní značkou „pozor zvěř“…), zpomalte a pokud možno při jízdě kontrolujte obě strany silnice. -- V případě jízdy za tmy se soustřeďte, zda nevidíte záblesky očí zvířat v okolí cesty. Pokud oči zahlédnete, okamžitě zpomalte a ideálně vypněte dálková světla. Někdy pomůže i vyplašit zvíře troubením.