Tragické následky měla v sobotu odpoledne nehoda jedenapadesátiletého cyklisty v Lásenici na Jindřichohradecku.

Podle jihočeského policejního mluvčího Milana Bajcury zemřel muž po pádu z kola. Cyklista jel po 15. hodině na svém jízdním kole ve směru Lásenice – Vydří. Z neznámé příčiny z kola spadl a ocitl se v bezvědomí. Přestože mu další cyklisté poskytli první pomoc a zakrátko k muži přijeli i profesionální zdravotníci, zpátky k životu už ho nepřivedli, doplnil Milan Bajcura.

Na místo byla vyslána výjezdová skupina Služby kriminální policie a vyšetřování z Územního odboru Jindřichův Hradec a zároveň i jejich kolegové ze skupiny dopravních nehod stejného odboru. Ti po ohledání místa nařídili zdravotní pitvu a věc šetří jako nehodu se smrtelným zraněním.

Před víkendem se udála zatím poslední nehoda s tragickými následky v jižních Čechách a jejím účastníkem byl také cyklista. Střetlo se osobní vozidlo a cyklista na okraji obce Zbelítov na Písecku. Na místo byli okamžitě vysláni policisté obvodního oddělení Milevsko a jejich kolegové ze skupiny dopravních nehod Písek.

Provedeným šetření a ohledáním místa činu policisté zjistili, že na okraji obce Zbelítov, nedaleko obce Milevsko, jel cyklista – osoba mladší 18 let, kdy na křižovatce se silnici II/121 pravděpodobně nedal přednost v jízdě řidičce osobního vozidla tovární značky Ford Focus, jedoucí od Milevska na Velkou a Zvíkovské Podhradí a vjel do křižovatky. Ta již zřejmě nemohla včas zareagovat a došlo ke střetu. Ačkoli byli zdravotničtí záchranáři, jako první z horské služby a následně letecké zdravotnické služby, brzy na místě a snažili se poskytnout první pomoc, bohužel nemohli život cyklisty zachránit.

Od začátku roku se jednalo v Lásenici již o 36. oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích, třetí v tomto týdnu. "Proto apelujeme na všechny řidiče o větší obezřetnost a opatrnost při jízdě po komunikacích, dodržování předepsaných rychlostí v jízdě a používání ochranných prostředků pro účastníky jednostopých vozidel," zdůraznil Milan Bajcura.