Podle informací policejního mluvčího Milana Bajcury se v Kaplici na křižovatce s ulici Omlenická střetlo osobní auto s nákladním. Výsledkem srážky jsou tři mrtví. "Bližší okolnosti nehody se vyšetřují. Provoz na hlavní trase bude až do pozdních nočních hodin uzavřený. Odklon dopravy je přes Omlenickou ulici a po obchvatu směřujícím na obec Malonty," upřesnil Milan Bajcura.

Řidič Škody Octavie podle jeho slov pravděpodobně přehlédl nákladní auto jedoucí po hlavní silnici E55 u Kaplice a a následoval střet. "Vozidla zůstala mimo komunikaci. Řidič kamionu byl po střetu vymršťený z kabiny," doplnil Milan Bajcura.

Zdravotní operační středisko na místo nehody vyslalo tři pozemní posádky a vrtulník. V osobním voze podle mluvčí jihočeské záchranky Zuzany Fajtlové cestoval starší pár. "Ačkoliv první posádka byla na místě do čtyř minut od přijetí výzvy, nebylo oběma už jak pomoci, neboť oba utrpěli fatální poranění neslučitelná se životem a zemřeli ještě před naším příjezdem. Řidič dodávky, bohužel, svým zraněním také na místě podlehl a ani jemu neměli záchranáři jak pomoci a lékař musel u všech třech konstatovat smrt," přiblížila smutnou událost Zuzana Fajtlová.

Tragická srážka osobáku s kamionem 24. srpna 2023 v Kaplici si vyžádala tři lidské životy. | Video: Pavel Vilímek

U tragické nehody v Kaplici je také člen posttraumatického týmu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, který podle mluvčí Venduly Matějů poskytuje pomoc svědkovi nehody.

Dopolední smrtelná nehoda se stala na silnici ze Strakonic na Přední Zborovice. Srážka motorkáře s kamionem se odehrála se v místě odbočky na Radošovice.

Tento týden tak v policejních statistikách přibyly již tři nehody s následkem smrti. V pondělí ráno se na hlavním tahu I/19 z Tábora na Pelhřimov srazil osobák s dodávkou. Řidič v osobním autě zemřel.