"Nehoda byla na tísňovou linku 112 nahlášena v 3:52 hodin," uvedla Vendula Matějů, mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje. "Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Český Krumlov a Vojenskou hasičskou jednotku Boletice."

K nehodě vyjeli samozřejmě také policisté a zdravotnická záchranná služba. "K Hořicím vzlétnul také vrtulník LZS," dodala mluvvčí.

"Hasiči průzkumem na místě nehody zjistili, že se jedná o osobní auto, které vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Ve zcela zničeném autě zůstala zaklíněna jedna osoba, kterou hasiči během několika minut vyprostili a přenesli přes potok ke zdravotníkům."

Když byla zraněná osoba stabilizována a transportována do nemocnice, hasiči prořezali stromy okolo havarovaného auta a krátce před šestou hodinou ranní velitel hlásil, že auto je vytaženo zpět na vozovku. Jednotky jej rovnou naložily na vůz odtahové služby. Nehodu šetřila Policie ČR.

"Na silnici I/39 v katastru obce Hořice na Šumavě havarovalo osobní vozidlo tovární značky Škoda Kodiaq. Ve vozidle jel pouze osmačtyřicetiletý řidič, ten utrpěl blíže nespecifikované těžké zranění, s kterým byl po ošetření na místě transportován vrtulníkem letecké záchranné služby na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice," doplnila k nehodě policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Podle policejní mluvčí při nehodě zafungoval bezpečnostní systém ve vozidle. "Dle prvotních informací jel řidič ve směru od Černé v Pošumaví směrem na český Krumlov a z dosud nezjištěných příčin pravděpodobně nezvládl zatáčku a havaroval mimo komunikaci. Vozidlo, které je vybaveno technologií k přivolání pomoci při dopravní nehodě, vyslalo signál na linku 112 a na základě toho byly k nehodě vyslány všechny složky IZS."

Celková škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun.

"Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. Zda byl či nebyl těžce zraněný řidič pod vlivem alkoholu, prokáží krevní testy odebrané v nemocnici," dodává Lenka Pokorná.