"Zhruba před hodinou bylo v řece nalezeno tělo," sdělila krátce po 15. hodině mluvčí českokrumlovské policie Michaela Hončíková. "Ještě ale nemáme potvrzenou jeho totožnost, proto nemůžeme s jistotou říci, že se jedná právě o hledaného. Ale s největší pravděpodobností ano."

Tělo bylo nalezeno v řece v úseku kdesi pod Přísečnou, policie místo nálezu zatím neupřesnila. V 17 hodin policie potvrdila, že v řece skutečně našli muže, po kterém pátrali.

Nešťastník zmizel v kalném, nyní mimořádně silném,proudu Vltavy ve čtvrtek kolem 17. hodiny. Na jezu ve Větřní se překlopil raft se tříčlennou posádkou. Dvěma vodákům se podařilo doplavat ke břehu, třetí zmizel ve vodě. Navzdory intenzivnímu pátrání se hasičům najít tohoto muže nepodařilo.

"Hledalo ho 34 hasičů ze čtyř jednotek, tedy profesionální jednotkaz Českého Krumlova a třijednotky dobrovolných hasičů z Chvalšin, Větřní a Českého Krumlova," sdělil ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově Pavel Rožboud.

"Jedna skupina prováděla monitoring řeky, druhá čekala u jezu u Papouščí skály, kdyby tudy vodák proplouval, aby pro něho hasiči skočili. Svědci prý zahlédli tělo, jak proplulo jezem dole, proto se hasiči honem přesunuli na Rechle a trasu kolem kempu, povolali jsme posily, ale vodáka jsme nenašli."

Hasiči s policisty muže hledaliaž donoci. Pak pátrání přerušili s tím, že budou pokračovat druhý den.Nyní se již hledání odvíjí čistě pod velením policie.

Řeku prohledávali potápěči s člunem, policisté svolaní z obvodních oddělení v regionu postupovali po březích. Do akce byli nasazeni i policisté kolem Vltavy na Českobudějovicku.

"Kromě toho je úkolem policistů varovat, poučovata zastavovat vodáky, kteří se vydávají na řeku," řekla mluvčí českokrumlovské policie MichaelaHončíková."Zastavili například skupinu sedmi raftů a nepustili je dál, ovšem dva další projeli, kteří nedbali poučení policie. Vesty měli hozené vzadu v lodi, navíc byli opilí," poukázala na lehkomyslnost vodáků.

Vodáky láká divoká voda. Jenomže si neuvědomují, jak je nebezpečná. Ve čtvrtek to na vlastní kůži poznalo několik z nich. „Měli jsme dva výjezdy k řece,“ informoval Pavel Rožboud.

„Zhruba v 11 hodin se na českokrumlovském jezu pod Skleníkem topil vodák, který vypadl z gumové kanoe. Na jezu se začal motat, jak si s ním voda pohrávala, ale naštěstí mu pomohli ze břehu jiní, kteří to viděli a hodili mu provaz.“

V 17.30 hodin vyjížděli hasiči znovu, tentokrát k jezu do Větřní, kde se na jezu vyklopili tři chlapíci z raftu. „Proud je teď silný a velice rychlý, mnozí vodáci si vůbec neuvědomují, jak je nebezpečný a jaké jsou tu zrádné jezy, které toho, kdo se pod ně dostane, jen tak nepustí. Navíc tito tři vodáci byli opilí,“ důrazně varuje ostatní podobné nadšence Pavel Rožboud.