Poslední letošní turnaj sehráli badmintonisté z kategorie mladších žáků do třinácti let v Praze – Vinoři.

K druhému celostátnímu klání této sezony zamířili z Českokrumlovska tradičně hráči obou regionálních oddílů – SKB Český Krumlov i Sokola Křemže.

Ve výborné formě se prezentoval teprve jedenáctiletý křemežský badmintonista Petr Beran, jemuž se podařilo vybojovat kompletní medailovou sbírku. K bronzu z dvouhry získal po boku vodňanské Báry Šimoníkové stříbro ve smíšené čtyřhře a chlapecký debl s Vojtěchem Lapáčkem ze Sokola České Budějovice dokonce po setech 21:15 a 21:14 proti plzeňskému páru Louda a Kural ovládl!

Z českokrumlovských nadějí se nejvíce dařilo Marku Jakešovi, který se probojoval do čtvrtfinále jak ve dvouhře, tak i se svojí sestrou Danielou v mixu. Společně s Matyášem Jandou z Křemže obsadili ve čtyřhře deváté místo.

„Marek Jakeš odehrál turnaj skvěle, když v singlu porazil i sedmého hráče celostátního žebříčku, Savina z Benátek, a postoupil do čtvrtfinále. V boji o semifinále už nestačil na Loudu z Plzně, který této kategorii jasně kraluje. Přesto hrál Marek dvouhru zatím nejlépe, jak jsem ho kdy viděl,“ těšilo trenéra SKB Český Krumlov Radka Votavu. „Dobrou formu potvrdil společně se sestrou Danielou, když vybojovali také postup do čtvrtfinále. Oba vyhrané zápasy jsou velice dobrým výsledkem,“ doplnil Votava.

Ve dvouhře dívek se do druhého kola dostala po nesmírně kvalitním výkonu Andrea Stropková. „Následně se ale utkala se Šimoníkovou z Vodňan, které patří páté místo republikového žebříčku. Andrea sehrála podařené utkání. K postupu mezi osm nejlepších dívek jí zabránil až zbytečný respekt ze soupeřky,“ uvedl krumlovský kouč.

Ve třetím setu totiž Stropková vedla 16:10, avšak nakonec smolně prohrála v poměru 18:21. „I když koncovku nezvládla a vyrobila mnoho nevynucených chyb, odehrála výborný zápas. Na čtyřhry už bohužel nezbylo moc sil.“

Daniele Jakešové právě s Andreou Stropkovou patřila v deblu devátá příčka, českobudějovický Martin Jindra obsadil se Stropkovou sedmnácté místo. „Přesto všem gratuluji a jsem moc rád, že se mi podařilo poskládat si program tak, že jsem na turnaj mohl jet osobně,“ uzavřel předseda krumlovského klubu Radek Votava.

Výsledky nadějí z Českokrumlovska – dvouhra chlapci: 3. Beran (Křemže), 5. Jakeš (ČK), dvouhra dívky: 9. Stropková (ČK), čtyřhra chlapci: 1. Lapáček / Beran (ČB / Křemže), 9. Jakeš / Janda (ČK / Křemže), čtyřhra dívky: 9. Jakešová / Stropková (ČK), smíšená čtyřhra: 2. Beran / Šimoníková (Křemže / Vodňany), 5. Jakeš / Jakešová (ČK), 17. Jindra / Stropková (ČB / ČK).