Českokrumlovští však sehráli na palubovce loňského vítěze soutěže povedenou partii a v závěru jasného favorita hodně potrápili.

Slávia ZF České Budějovice – SKB Český Krumlov 64:52 (38:21)

Domácí celek spoléhá na služby exligového snajpra Tomáše Budínského a nejinak tomu bylo i v tomto duelu. Hned první dva útoky zakončil tento střelec úspěšně z perimetru a domácí vedli 6:0. Nebojácně hrající hosté však ihned odpověděli, když se za tři body trefil Al Ahmad (2. minuta – 6:3). Slávisté ovšem pomalu stupňovali tlak a díky několika nepřesným střelám hostů si po úvodní desetiminutovce drželi náskok 9 bodů – 17:8.

První polovina druhé čtvrtiny byla opět v režii domácího celku, který tuto část hry vyhrál dílčím skóre 13:2 a v 15. minutě byl stav 30:10. Přišel time out hostů, a ten přinesl zastavení hrozícího narůstání bodového rozdílu. Po návratu na hřiště trefil Al Ahmad trojku, Kotous přidal dvojku a Chaloupka jeden přesný trestný hod – a rázem byl stav 30:16. Do poločasu se však domácím podařilo znovu odskočit na 17 bodů – 38:21.

Druhá polovina zápasu patřila srdnatě bojujícím reprezentantům z našeho okresního města, kteří tuto část hry vyhráli o 5 bodů (26:31). V třetí čtvrtině nejprve Českokrumlovští spálili několik vyložených šancí a dopřáli tak domácí pohodlné zvýšení náskoku na hrozivých 25 bodů (26. minuta – 54:29). Opět přišel oddechový čas a znovu přinesl své ovoce. Do konce třetí desetiminutovky se střelecky prosazovali již jen hosté a desetibodovou šňůrou stanovili skóre po třiceti minutách hry na 54:39.

Ve stejném nasazení pokračovali hosté i v závěrečném dějství a bod po bodu se dotahovali. Ve 33. minutě byl stav už 54:43. Domácí se začínali strachovat o výsledek a na hřiště poslali to nejlepší, co měli k dispozici. Z následujícího útoku zaznamenali trojku, ale hned vzápětí stejně kontroval Moronga (35. minuta – 57:46).

Odpovědnost na sebe vzal Budínský a dal domácím klid (61:46). Hosté se snažili, vytvořili si velký tlak, ale v závěru jim zvlhl střelecký prach a z mnoha střel se ujaly již jen dvě trefy z perimetru, kterými Ziegelbauer snižoval na 61:49. Těsně před závěrečným klaksonem ze stejné vzdálenosti uzavřel skóre duelu Holba – 64:52.

Fakta – sestava a body SKB: Al Ahmad 12, Kotous 10, Moronga 9, Chaloupka 8, Holba 5, Ziegelbauer 5, Netušil 3, Rizák, trojky: 8 (Al Ahmad 4, Moronga 2, Holba 1, Ziegelbauer 1), trestné hody: 8/2 (25%), čtvrtiny: I. 17:8, II. 21:13, III. 16:18, IV. 10:13.

Českokrumlovští vstoupili do letošního ročníku soutěže pod vedením hrajícího trenéra Jana Rizáka, a to se hodně projevilo na jejich stylu hry.

Předvedená hra byla organizovaná, každý na hřišti měl svou roli a všichni hráči byli týmově zapojeni. Zápas sice dopadl lépe pro domácí, ale hosté měli velkou radost z předvedeného výkonu a ukázali, že v letošním ročníku SOP budou rovnocenným soupeřem pro každý tým.

Jan Beň