V sobotu 25. ledna doma proti Hlohovci a ve středu 29. ledna v Ostravě se navíc musely obejít bez největší opory Hany Kvášová a také bez bývalé reprezentační brankářky Barbory Šáchové.

Středeční duel proti týmu Poruby se Jihočeškám příliš nevydařil, ale v předcházejícím sobotním proti slovenským soupeřkám zabojovaly a dokázaly po obratu zvítězit. Na hřišti se kromě stabilně dobře hrající Kristýny Kubišové blýskla i devatenáctiletá spojka Adéla Velková, která do nejvyšší ženské soutěže poprvé nakoukla už koncem roku 2017.

Adéla dostala v utkání hodně prostoru a s počáteční nervozitou se dokázala vyrovnat, jak nejlépe to šlo. „Před zápasem jsem z toho byla hodně vystresovaná. Přemýšlela jsem o tom, jak zápas bez Hanky zvládneme, protože ona nám hodně pomáhá při rozehrávce i střelecky. Měla jsem z toho stres, ale když jsem se dostala na hřiště, od začátku se mi dařilo a chytla jsem se, za což jsem ráda,“ prozradila jedna z hrdinek sobotního souboje.

Odchovankyně SK Žeravice už dříve v dresu Písku dokázala za ženy čtyřikrát v jednom utkání skórovat, ale tentokrát přidala i sebejistý a téměř bezchybný výkon při řízení hry týmu, což patřilo k rozhodujícím faktorům měření sil s Hlohovcem. „Určitě ano. Musím říct, že to byl můj nejlepší zápas v MOL lize,“ potvrdila Adéla Velková.

„Áďe ten zápas hodně vyšel. Jsem ráda, že když dostala šanci, chytila ji za pačesy a ukázala, co všechno umí,“ přidala svůj pohled také trenérka Sokolek Kateřina Keclíková.

Následnou prohrou v Ostravě si písecké házenkářky snahu být mezi nejlepšími čtyřmi českými týmy sice trochu zkomplikovaly, ale do konce dlouhodobé části MOL ligy zbývá Písečankám odehrát ještě sedm kol a ve hře je tedy celkem čtrnáct bodů. Svěřenkyně trenérky Kateřiny Keclíkové se na hřiště dostanou znovu až 8. února, kdy v domácí obloukové hale přivítají Zlín.