Akce pořádaná již popáté v řadě nadšenci z amatérského sdružení ŠNOMÍBO ve spolupráci s českokrumlovským PRO–SPORTEM letos přilákala celkem 28 soutěžících, z toho se závodu zúčastní i šest žen.

„Součástí sobotního programu bude také pětiboj dětí příchozích diváků a samotných soutěžících. Jsme schopni pustit do závodu maximálně 20 capartů ve věku od 3 do 12 let,“ řekl organizátor Jan Míka.

Sportovní událost, o které se zájemci dozvídali především elektronicky na internetu, se snaží umožnit startovat především amatérům.

„Hlásí se nám i zájemci z okruhu desetibojařů – profesionálů. My však preferujeme hlavně ryzí amatéry a pravidelné účastníky našich akcí,“ uvedl Míka, jenž je sám aktivním závodníkem.

„I když nejsme profíci, v průběhu roku trénujeme. Není totiž nic horšího než natažený sval. Děláme to pro porovnání našich výkonů, vzájemně si fandíme a snažíme se rok od roku zlepšovat. To je duch našich soutěží,“ dodal.

Pořadatelé desetiboje se však netají velkým snem – dostat v budoucnu do Českého Krumlova nějakou desetibojařskou legendu!

„Nedávno jsme oslovili Tomáše Dvořáka, zda by nechtěl na náš závod přijet. Letos mu to bohužel nevyšlo, ale svoji účast v příštím ročníku nevyloučil,“ říká skromně Jan Míka.

Kompletní program závodu a další informace najdete na www.viceboje–ck.cz.