Poprvé se i pro sjezdaře otevřel nový vídeňský slalomový kanál.

„Jedná se o novou stavbu poblíž Dunaje, kde se jelo začátkem června také mistrovství Evropy vodních slalomářů, na kterém zlatem zazářil český slalomář Jiří Prskavec," přibližuje krumlovský trenér Lukáš Novosad a dodává: „Krumlovskou kanoistickou školu na svěťáku ve Vídni reprezentovala Anežka Paloudová, která se na sprintové trati představila hned ve dvou kategoriích."

Ve svojí hlavní kategorii K1 žen nevyjela finále, kam postupuje dvanáct nejrychlejších žen z kvalifikačních jízd. Paloudová tak skončila v celkovém hodnocení světového poháru na 11. místě, což je vzhledem k věku závodnice, která je stále ještě juniorka, velký úspěch.

Sama Anežka Paloudová vystoupení v K1 komentuje takto: „Pořád je na jízdě co zlepšovat. Hlavní závod pro mne ale bude juniorské mistrovství Evropy v Banja Luce, kam pojedeme v polovině července."

Cílem účasti na světovém poháru bylo u Paloudové vyjezdit se na divoké vodě a hlavně trénovat závodnickou mysl předzávodními stavy.

Ve své doplňkové kategorii C1 žen pak Anežka Paloudová vybojovala perfektní šesté místo, když ve finálové jízdě předvedla co umí a s jízdou byla spokojena.

Kvartet v repre

Českokrumlovský oddíl SK Vltava má v současnosti čtyři juniorské reprezentanty, kteří jsou stále v plné přípravě na již zmíněné mistrovství Evropy juniorů. Zde jsou krumlovští reprezentanti s drobnými poznámkami trenéra Lukáše Novosada:

Jan Klíma – kategorie C1. Na vrcholné juniorské akci se představí už podruhé.

Vojtěch Skořepa – kategorie C2, kde pádluje spolu se šumperským Jakubem Waltrem. Kluci budou mít na velké akci premiéru.

Anežka Paloudová – kategorie K1 ženy a C1 ženy. Stejně jako Skořepa bude poprvé v reprezentačním juniorském družstvu.

Marie Mašínová – kategorie C1 ženy. Maruška si singlkánoi vzala za svoji hlavní kategorii. Svedla velký boj o poslední nominační místo mezi kajakářky, ale tam doslova vteřinky v posledním nominačním závodě ji odsunuly mimo reprezentační výběr čtyř nejlepších kajakářek.