V rámci 12. ročníku Krumlovského desetiboje neregistrovaných atletů, který pořádalo amatérské sdružení Šnomíbo a přátelé ve spolupráci s Pro-Sportem ČK v rámci projektu Jižní Čechy olympijské, se druhý den souběžně uskutečnil i 9. ročník Dětského víceboje.

Pět atletických disciplín (60 m překážky, hod míčkem, 60 m, dálka a 200 resp. 800 m) si přišlo na stadion krumlovského Slavoje na Chvalšinské silnici vyzkoušet nakonec rekordních 50 dětí (spolu s desetibojem dospělých se tak na ploše střídalo 84 závodníků). Nejmladšímu účastníkovi klání nadějí byly necelé tři roky, nejstaršímu pak 14 let.

„Ráno to byl pořádný mumraj a říkal jsem si, jestli jsme to s počty startujících nepřehnali," podotýká ředitel mítinku Jan Míka a dodává: „Bylo nám ovšem líto nedat někomu z mládežníků šanci si zazávodit. Měli jsme připraveno padesát medailí a cen, a tak se nám to přesně sešlo. Díky disciplinovanosti přihlášených a jejich trpělivosti i našemu skvělému pořadatelskému týmu se všechno zvládlo. Bylo moc pěkné sledovat, s jakou vervou děti soutěží a jak i ti nejmenší dobojovali pětiboj až do konce."

Závodilo se ve čtyřech kategoriích a potěšující byl i fakt, že řada malých závodníků nebyla na startu poprvé. Pro medaili z rukou krumlovského místostarosty Josefa Hermanna, který nad celou akcí převzal záštitu, si ovšem nakonec došel každý.

Pozn.: Kompletní výsledky a další podrobnosti ze závodu najdete na webu www.viceboje-ck.cz