V Jablonci bude baráž o I. ligu. Budou v ní bojovat muži VS Tábor a ženy VS a Sokola ČB, ten jako vítěz skupiny II. ligy. Jeho vedoucí Stanislav Gryc k úspěchu na oddílovém webu napsal: „Ač k poslednímu kolu do Berouna jelo jen devatenáct závodnic, bodovat se podařilo sedmnácti z nich. Nejvíce bodů získaly Babická 29, Nikodemová 24, V. Tvrzová 18,5, Pardamcová 16, ale i body ostatních závodnic byly v tomto kole velmi cenné, vždyť o našem vítězství rozhodly až závěrečné štafety!“

Muži Sokola I. ligu udrželi, do baráže deseti týmů „spadly“ z jejich skupiny Stará Boleslav a Pacov.

Patnáctého září bude v Kolíně mistrovství Čech družstev juniorů.

Závodit se bude i v kraji – na Sokolském ostrově začne v neděli v 10 hodin krajský přebor družstev staršího žactva a přípravek. V neděli 15. září bude od 10 hodin v Nové Včelnici krajský přebor družstev mužů a žen a mladšího žactva.

Ve druhé polovině září si to rozdají družstva žáků středních škol ve středoškolském atletickém poháru. Na 17. září je ohlášeno kolo v Táboře (8.45), 19. září bude kolo Strakonicka v Blatné (9.30), 25. září mají termín v Písku a v J. Hradci, 26. září v Č. Budějovicích.

Na závodech v Houštce byl Jiří Polák (Sokol ČB) třetí na 300 m časem 34,95, letos podruhé se tedy dostal pod 35 sekund (poprvé 17. srpna v Ústí nad Orlicí 34,09). Třístovku běžel rychle také v lednu v hale ve Stromovce (34,36). V jihočeské historii tuto hranici zlomili dosud jen krajský rekordman Roman Flaška (33,56 v roce 2013), Martin Říčař (34,34 v roce 2009) a Vladimír Uhlíř (34,8 v roce 1964).