Pravidelně každý rok, v době konání Křemežského veletrhu, dají o sobě vědět badmintonisté Sokola Křemže – a nejinak tomu bude už za necelý týden i letos.

I tentokrát budou ve veletržních prostorách v základní škole vystaveny ve vitrínách některé z mnoha trofejí, které ve 35 let trvající klubové historii členové oddílu získali na domácích i mezinárodních turnajích. Potěšující je, že mnohé z vystavených pohárů získala už současná mladá generace hráčů.

Hrají i příchozí

Jako každoročně v době konání Křemežského veletrhu, jehož 18. ročník je na programu ve dnech 23. – 26. července, si budou moci zájemci o tento olympijský sport vyzkoušet své umění přímo v tělocvičně místní základní školy. Každý veletržní den (mimo soboty) bude v tělocvičně připraven zkušený trenér i někteří hráči křemežského badmintonového oddílu, aby do tajů badmintonu zasvětili zájemce z řad návštěvníků veletrhu. Vysvětlí badmintonová pravidla, předvedou základní údery, pohyb po hřišti i ukázky hry podle pravidel.

Každý ze zájemců si bude moci vyzkoušet, jak pěkný a zároveň náročný je badminton. A kdo bude mít chuť, vyzve některého z přítomných hráčů, nebo si zahraje s někým z příchozích. Jedinou podmínkou pro pobyt v tělocvičně je vlastní sálová obuv. Rakety a míče, spolu s radami, poskytnou pořadatelé.

Turnaj deblů

Badmintonová sobota (letos 25. července) pak bude ve znamení tradičního turnaje dvojic o Veletržní pohár. V něm se utkávají zkušení badmintonisté (často i hodně ostřílení mistři České republiky, reprezentanti, zahraniční hráči) v soutěži čtyřher.

Samotná soutěž je neobvyklá už tím, že dvojice se před začátkem turnaje vylosují ze všech přihlášených hráčů, a tak se páry musejí „sehrávat“ až během turnaje. Protože však jde vesměs o zkušené badmintonisty, není tento úvodní hendikep na překážku a v průběhu celého turnaje bývá k vidění výborný sport.

Pořadatelé z oddílu badmintonu Sokola Křemže opět očekávají i zahraniční účastníky, a tak i uprostřed přípravného období se mají soutěžící i diváci na co těšit. Zveme tedy všechny příznivce badmintonu a místního badmintonového oddílu do tělocvičny Základní školy Křemže. Osmnáctý ročník Veletržního poháru začíná v sobotu 25. července v 9 hodin a už losování bude neobvyklé a stojí za pozornost. Předpokládaný konec turnaje je kolem šestnácté hodiny.

Sluší se ještě vzpomenout na vítěze posledního ročníku, kterým se stal mezinárodní pár Peter Mouritsen (Svendborg – Dánsko) a Roland Senk (Gmünd – Rakousko). Křemežský turnaj má skutečně mezinárodní lesk.

Václav Koudelka