V době celého veletržního dění bude i letos od čtvrtka až do neděle v ochozu školy prezentována činnost oddílu, a to nejen v průřezu celou jeho čtyřicetiletou historií.

Křemežští badmintonisté se pochlubí zejména úspěchy z minulé sezony, která patřila k nejúspěšnějším za celou dobu trvání badmintonu v Křemži. Pochlubí se medailí z ME, kterou vybojoval v současné době nejlepší hráč oddílu – mladý juniorský reprezentant Petr Beran. Pochlubí se i tituly mistrů republiky, které pro rok 2014 získali Petr Beran a zkušený Michal Koudelka. K vidění budou i poháry, které v krajských přeborech Křemežští získali v soutěžích družstev žáků, dorostu i dospělých. A bude připomenuta tradice Veletržních pohárů.

A právě 23. ročník turnaje o Veletržní pohár odehrají badmintonisté zítra v tělocvičně školy. Je to svým způsobem turnaj ojedinělý, a to hned z několika důvodů. Není mnoho klání, která se hrají uprostřed letního období. Turnaj má kouzlo i v tom, že se hraje v areálu, kde je pořádán tradiční Křemežský veletrh a účastníci si mohou prohlédnout expozice i po turnaji si užít doprovodný kulturní program.

Naprostou zvláštností je však systém soutěže. Jedná se totiž o turnaj deblů, které sestaví z přihlášených jednotlivců až los těsně před zahájením soutěže. Tento způsob do dvojic určí často spoluhráče, kteří se na kurtu potkají vůbec poprvé. Ti nejlepší jsou nasazeni tak, aby se nemohli setkat v jednom až příliš dobrém páru. Je tak zajištěno, že vyhrát může i hráč průměrné výkonnosti a naopak ten nejlepší může skončit mimo stupně vítězů. Vždy záleží na tom, jak rychle se hráči sehrají, jak si na kurtu vyhoví a jak podřídí osobní ambice ve prospěch celého páru.

Zvláštností turnaje je i poněkud atypické prostředí tělocvičny v Křemži, které vyhovuje domácím hráčům a hostujícím chvíli trvá než si na specifiku místních kurtů zvyknou. A navíc křemežští hráči rádi využívají podpory domácích diváků, což se jim v průběhu celé sezony nestává. Když připočteme kvality zejména mladých domácích hráčů, tak se pořadatelé opět mohou těšit na slušné umístění domácích borců.

V každém případě se lze těšit na kvalitní badminton v příjemném prostředí. V sobotu 19. července od 9 hodin jsou příznivci badmintonu zváni do tělocvičny ZŠ v Křemži.

Václav Koudelka