Badmintonisté českokrumlovského SKB nezaháleli ani o svátečních dnech na přelomu starého a nového roku.

Hráči extraligového týmu byli od posledních prosincových utkání ve třetím kole nejvyšší soutěže družstev v tréninkové permanenci každý den. Výjimkou nebyl ani Štědrý den či oba svátky vánoční. Bezprostředně po nich, vlastně už 26. prosince večer, pak začalo klubové zimní soustředění, které bylo rozloženo do čtyř tréninkových dnů.

V krumlovské městské sportovní hale se střídaly dvě tréninkové skupiny. Tu mladší tvořili výhradně žáci pořádajícího klubu. Pod vedením Jiřího Frendla a za pomoci Pavla Floriána či šéftrenéra a předsedy SKB Radka Votavy a částečně i starších hráčů zvládali všichni denně dvě herní tréninkové jednotky. Intenzivně se pracovalo jak na dvouhrách tak i čtyřhrách. A nutno říci, že ti, kteří se vánočního trénování zúčastnili nejen za těchto pár dní, ale vůbec za poslední dobu, že udělali veliký výkonnostní pokrok!

Druhá – starší – tréninková skupina byla složena dílem z hráčů domácích, ale částečně také z „přespolních" hostů. Ve velice zajímavé sestavě se sešli mj. Janáček, Florián, Drančák, Kohoutek, Hubáček, O. Král, J. Král, Beran, Švejda a Soták, z děvčat pak Černá a Milová. Tréninky v této skupině byly zaměřeny v naprosté většině na čtyřhry a ve dvou až třech fázích denně odvedli i zde účastníci velký kus dobré práce. Zdali a jak se jim tuto přípravu podaří zúročit, to se ovšem ukáže brzy na prvních turnajích v novém roce.

Předposlední den roku účastníci krumlovského zimního soustředění sehráli tradiční nemistrovský Předsilvestrovský turnaj a ještě odpoledne na Silvestra absolvovali závěrečný dopolední trénink.

A stejně jako v minulých letech se hned první den na Nový rok konal i lehký odpolední trénink. Tradice je tradice!

Slova od kormidla

Šéftrenér a předseda SKB Český Krumlov Radek Votava k tomuto zimnímu soustředění řekl:

„Sice jsem se nemohl osobně a hlavně aktivně zúčastnit jednotlivých tréninků, protože se mi vrátila viróza, ale z toho, co jsem přece jen mohl vidět, tak mohu v klidu říci, že práce obou tréninkových skupin na kempu byla jedním slovem výborná. Mladší držela celou dobu skvělá nálada a je na nich vidět výkonnostní posun. Práce starších byla v daleko větším tempu. Jsem zároveň moc potěšený faktem, že poslední roky nacházejí TOP hráči z České republiky cestu za tréninkem právě k nám do Českého Krumlova. Tyto společné tréninky jsou pro všechny přínosem a opravdu stojí za to! Všem ještě popřeji mnoho dalších úspěchů v novém roce."

Radek Votava, Karel Vosika