Druhou prosincovou sobotu sehrála nepříliš početná skupina badmintonistů z českokrumlovského regionu krajský turnaj Grand Prix C kategorie dospělých na kurtech českobudějovického Sokola.

Vítězem prestižního singlu mužů se stal křemežský devětatřicetiletý matador Michal Koudelka, jenž ve finále udolal Přemysla Voráče z BKV Plzeň po třísetové bitvě (21:10, 14:21 a 21:14). Třetí příčku obsadil jednoznačně nejmladší hráč turnaje – Jaromír Janáček z SKB Český Krumlov.

To ale zdaleka nebyl největší úspěch tohoto patnáctiletého krumlovského mladíčka, když Janáček vyhrál právě s Michalem Koudelkou i mužskou čtyřhru, kde ve finále udolali plzeňský pár Kozojed a Voráč po třísetovém dramatu (21:14, 14:21 a 21:8).

Vrcholem Janáčkova snažení na turnaji se pak stal triumf po boku klubové spoluhráčky Lucie Černé ve smíšené čtyřhře, kde krumlovští junioři ve finále zvítězili nad domácími Hohenbergerem s Firerovou jasně 21:17 a 21:13.

Mezi ženami se nejvíce blýskla vítězka singlu, českokrumlovská Lucie Černá, která neztratila v průběhu celého turnajového klání jediný set. Mladičká Michaela Koudelková z Křemže obsadila ve dvouhře páté místo, v deblu společně s Lucií Matějkovou z Českých Budějovic pak obsadily stříbrnou příčku.

Aby byl výčet výsledků kompletní, nutno zmínit ještě „rodinnou“ pátou příčku Michala Koudelky a jeho neteře Michaely Koudelkové v mixu.

„Černá s Janáčkem odehráli krajský turnaj v rámci přípravy na druhou polovinu sezony. A jejich účast naprosto splnila očekávání! Lucka jasně zvítězila ve dvouhře a společně s Mirkem i ve smíšené čtyřhře. Tyto výsledky byly cílem obou našich juniorů.

Mirek přidal vítězství s Michalem Koudelkou z Křemže v deblu a třetí místo ve dvouhře, když nestačil na Voráče z Plzně. V tomto zápase udělal velké množství nevynucených chyb. Oběma našim hráčům ovšem k dosaženým výsledkům gratuluji,“ shrnul účast svých svěřenců na krajském turnaji trenér a předseda SKB Český Krumlov Radek Votava.

S tímto hodnocením korespondují i slova předsedy křemežského oddílu Václava Koudelky: „V konkurenci nejlepších hráčů z našeho kraje i západních Čech si naši vedli velmi dobře. Nejvýrazněji se prosadil Michal Koudelka, který uplatnil své letité zkušenosti a ve dvouhře prošel z předkola až do finále bez ztráty jediného setu.

V boji o zlato s plzeňským Voráčem sice prohrál jednu sadu, ale zasloužené celkové vítězství si nakonec uniknout nenechal. Těší mě, že byla hodně vidět i Michaela Koudelková, která věkově stále ještě patří do kategorie žaček.“

Zrcadlo výsledků

Umístění hráčů SKB Český Krumlov a Sokola Křemže na krajském turnaji Grand Prix C dospělých:

Dvouhra – muži: 1. Michal Koudelka (Sokol Křemže), 3. Jaromír Janáček, dvouhra ženy: 1. Lucie Černá (oba SKB Č. Krumlov), 5. Michaela Koudelková (Sokol Křemže).

Čtyřhra – muži: 1. Jaromír Janáček / Michal Koudelka (SKB Č. Krumlov / Křemže), čtyřhra ženy: 2. Michaela Koudelková / Lucie Matějková (Křemže / Sokol ČB).

Smíšená čtyřhra: 1. Jaromír Janáček / Lucie Černá (SKB Č. Krumlov, 5. Michal Koudelka / Michaela Koudelková (Křemže).