Badmintonisté TJ Sokol Křemže již tradičně zakončují každý kalendářní rok aktivitami v domácím prostředí – a nejinak tomu bude i letos.

Křemežští v posledních dnech roku pořádají dvě velmi oblíbené akce – Vánoční turnaj mixů a Sestup z Kletě. Jde o akce již dlouhá léta se opakující, které se setkávají s příznivým ohlasem u hráčů, přátel i sponzorů oddílu badmintonu křemežského Sokola.

Ani letos se badmintonisté z Křemže bez těchto akcí neobejdou. Letitá tradice navíc bude tentokrát zpestřena jedním zajímavým údajem a dvěma změnami, které rozhodně nebudou na škodu.

Tím zajímavým údajem je číslo 33. Právě tolikátý ročník turnaje mixů se bude v letošním roce hrát. I když v prvním ročníku v roce 1977 zvítězili Krumlováci (K. Turek a K. Machalová) a domácí se poprvé, a na dlouhou dobu také naposledy, postavili na stupínek nejvyšší až při čtvrtém ročníku (V. Koudelka, I. Koudelková), tak jsou nejčastějšími vítězi právě hráči pořádajícího oddílu.

Využívají totiž často výhody domácího prostředí, která je jim jinak (kromě letního Veletržního poháru) v sezoně odepřena. A na domácím kurtu se hraje přece jen nejlépe.

Vánoční mixy

Turnaj ve smíšené čtyřhře – Vánoční mixy – se v Křemži hraje tradičně o druhém svátku vánočním, letos tedy v sobotu 26. prosince. Místo konání a začátek turnaje jsou rovněž tradiční, a to v tělocvičně křemežské školy od 9 hodin.

Přihlášky pořadatelé přijímají do 8.50 hodin tak, aby klání mohlo být včas rozehráno. Předpokládá se totiž i letos zájem startujících přiměřený vánoční době, letité tradici i oblíbenosti turnaje. Zájemce, který by se přece jen opozdil (nebo chce mít jistotu startu předem), se může hlásit na čísle mobilu 739 062 275. Zváni jsou badmintonisté dospělého a dorosteneckého věku v kompletním složení smíšeného páru.

O turnaj již letos projevili zájem mnohonásobní účastníci, odchovanci i současní hráči pořádajícího oddílu, mnohdy ozdobení i tituly mistrů republiky. Pořadatelé očekávají i tradiční účastníky z dalších oddílů, a to nejen z jihu Čech. A nakonec, tradiční bude i startovné dle vlastního „vánočního či turnajového“ uvážení každého hráče.

Pořadatelé z oddílu badmintonu Sokola Křemže zvou i všechny příznivce, přátele badmintonu a sponzory. Přijďte s námi příjemně strávit sváteční den! Kromě hodnotných sportovních výkonů bude v křemežské tělocvičně možnost v příjemné atmosféře zažít mnohá přátelská setkání.

A navíc se všichni – hráči i diváci – budou moci seznámit s již avizovanou první novinkou. Letos a vůbec poprvé v historii turnaje totiž už jsou v provozu nové pohodlné a vytápěné šatny s tolik potřebnými sprchami (pro soutěžící jsou k dispozici a pro diváky budou k nahlédnutí). To je změna jistě velmi příjemná!

Sestup z Kletě

Druhá změna závěru badmintonového roku v Křemži, jak jsme už v úvodu avizovali, se týká rovněž tradičního Sestupu z Kletě. Tato akce je snad ještě oblíbenější a často i méně fyzicky náročná – a letos se koná ve stejný den, jako výše zmíněný turnaj mixů, tedy v sobotu 26. prosince.

Jde o setkání všech příznivců oddílu badmintonu Sokola Křemže, hráčů (současných i bývalých), přátel a příbuzných. Vždy v době vánočních svátků se všichni setkávají, aby si (někteří i po dlouhých letech) popovídali, zavzpomínali, zhodnotili badmintonové události minulého roku či let dřívějších a případně si stanovili i plány do budoucnosti.

V posledních letech bývá pravidelné i vystoupení hudební skupiny. Termín letošního Sestupu z Kletě je stanoven rovněž na druhý svátek vánoční. Takže, kdo se s přáteli nesejde v tělocvičně, ten bude mít možnost potkat se s nimi večer.

A přichází druhá změna! Letošní Sestup z Kletě se poprvé uskuteční v oblíbeném Trio baru v Holubově. Začátek bude krátce po ukončení turnaje mixů, přibližně kolem osmnácté hodiny. Kdo bude mít čas, chuť a náladu, ten je zván.

Na závěr roku 2009 badmintonisté TJ Sokol Křemže děkují všem svým příznivcům, sponzorům, rodinným příslušníkům a známým za podporu projevenou v právě končícím roce. Věříme, že jsme všem udělali mnoho radosti a rádi bychom v naší úspěšné činnosti s vaší podporou pokračovali i v roce nadcházejícím. Všem přejeme v novém roce hodně zdraví, štěstí a životní pohody!

Václav Koudelka