„Uplynulý víkend byl plný badmintonu. Na šesti turnajích, které se hrály doma i v Evropě, hrálo z našeho klubu sedmadvacet hráčů a hráček. Pavel Florián si na Islandu připsal vítězný zápas, celkové páté místo a také důležité body do světového žebříčku. Jaromír Janáček vybojoval další turnajové vítězství na mezinárodním klání juniorů. Na Slovensku zvítězil ve čtyřhře U19 a ovládl ještě kategorii U17. Sabina Milová zvítězila ve dvouhře na celostátním turnaji patnáctiletých a zopakovala tak své vítězství ze stejného turnaje doma. Na krajském turnaji dospělých zvítězila Iva Janáčková ve dvouhře a na obdobném turnaji třináctiletých vyhráli naši mladší žáci ve všech disciplínách. Nejúspěšnější byla Tereza Markovcová, která vyhrála dvouhru, čtyřhru s Danielou Jakešovou a také mix po boku Nicoly Siviglii. A aby toho nebylo málo, tak na dětském turnaji v Praze vybojovala Míša Štronerová výborné druhé místo v kategorii U9.

Co dodat? Byl to velice náročný víkend na organizaci, cestování a také třeba z pohledu financí. Pro nás ale dopadl velice dobře. Medailistům gratuluji a úplně všem přeji další povedené turnaje. Tento víkend hrajeme družstva žáků v Budějovicích, Florián se představí v Norsku, Janáček na juniorském mistrovství Evropy U17 v Portugalsku a Černá odjela na mezinárodní mistrovství republiky do Orlové. Tak nám držte palce!“ shrnul výsledky i nejbližší program klubu jeho předseda a trenér v jedné osobě Radek Votava.

Zrcadlo výsledků

Grand Prix A starších žáků U15 (Český Těšín) – dvouhra: 3. Kukač, 9. Beran (oba Křemže), 1. S. Milová, 17. Gutwirthová (obě ČK), čtyřhra: 3. Hadáček / Kukač (ČB / Křemže), 5. Beran / Lapáček (Křemže / ČB), 5. Gutwirthová / Milová (ČK), smíšená čtyřhra: 5. Kukač / Janoštíková (Křemže / ČB), Beran / Šimoníková (Křemže / Vodňany), 9. Šístek / Milová (Přerov / ČK), 17. Lapáček / Gutwirthová (ČB / ČK).

Grand Prix C dospělých (Č. Budějovice) – dvouhra: 7. Parkos (ČK), 9. Sklář, Pirtyák (oba Křemže), 13. Novotný (ČK), 1. Janáčková (ČK), 4. M. Koudelková (Křemže), čtyřhra: 3. Sklář / Tlustý (Křemže / Osík), 5. Parkos / Novotný (ČK), Mi. Koudelka / Pirtyák (Křemže), 1. Matějková / M. Koudelková (ČB / Křemže), 2. Janáčková / Smolíková (ČK), smíšená čtyřhra: 1. Mi. Koudelka / M. Koudelková (Křemže), 3. Novotný / Janáčková (ČK).

Grand Prix C mladších žáků U13 (Č. Budějovice) – dvouhra: 1. Jakeš, 2. N. Siviglia (oba ČK), 5. Janda (Křemže), Sládek, 7. Jindra (oba ČK), 9. Jirovec (Křemže), 13. Dolanský, Filip (oba ČK), 1. Markovcová, 3. Jakešová, 4. Freiová, 5. Kotyzová (všechny ČK), Haug (Křemže), 7. T. Milová (ČK), L. Koudelková, 9. Matoušková (obě Křemže), Filipová (ČK), čtyřhra: 1. N. Siviglia / Jakeš (ČK), 3. Jindra / Sládek (ČK), Janda / Jirovec (Křemže), 5. Dolanský / Filip (ČK), 1. Markovcová / Jakešová, 2. Freiová / Kotyzová (všechny ČK), 3. Haug / Matoušková (Křemže), T. Milová / Filipová (ČK), 5. L. Koudelková / Baloušková (Křemže / ČB), smíšená čtyřhra: 1. N. Siviglia / Markovcová, 2. Jakeš / Jakešová (všichni ČK), 3. Janda / Haug ( Křemže), 5. Šimoník / L. Koudelková (Vodňany / Křemže), Jindra / T. Milová, Sládek / Freiová, 9. Filip / Kotyzová, Dolanský / Filipová (všichni ČK), Jirovec / Matoušková (Křemže).

Otevřený turnaj žáků (Praha) – dívky U9 (celkem startovalo 8 účastnic): 2. Štronerová, chlapci U11 (38): 10. Perník, 20. Stropek, 22. Soběslavský, 31. Dolanský, dívky U11 (30): 9. Hejnová, 10. Cibulková.