Badmintonové Mistrovství České republiky kategorie veteránů hrané na libereckých kurtech zakončilo seriál domácích šampionátů dospělých v této sezoně.

Českokrumlovský region byl na turnaji zastoupen čtyřmi hráči Sokola Křemže a dvěma badmintonisty SKB Český Krumlov. Na tomto mistrovství jsou startující veteráni rozděleni podle věku do řady kategorií vždy odstupňovaných po pěti letech. V každé kategorii pak jsou hrány soutěže dvouher i čtyřher a „mladší" veteráni navíc hrají i smíšenou čtyřhru.

Skupina bez kovů

Důležité pro hráče veteránských kategorií je nejen získat ocenění za přední umístění, včetně titulů mistrů republiky, ale zejména si dobře zahrát s věkově přiměřenými soupeři. Nejdůležitější ovšem je odehrát turnaj tak, aby se startujícím vyhnulo zranění. To se bohužel nepodařilo krumlovské hráčce Radce Smolíkové, která si na nezvyklém povrchu liberecké sportovní haly přivodila zranění kolene. Turnaj pro Smolíkovou skončil už v prvním setu smíšené čtyřhry, kde díky příznivému losu měla s oddílovým spoluhráčem Parkosem naději na medailové umístění. Na to si tak musí krumlovský mix rok počkat.

Českokrumlovský David Parkos poté neměl štěstí na los ani při hře, a tak ve dvouhře hráčů kategorie nad 35 let obsadil celkové osmé místo. Ve čtyřhře si poté o něco polepšil, když skončil šestý.

Stejnou – šestou – příčku ve čtyřhře hráčů nad 55 let obsadili zkušení křemežští veteráni Václav Koudelka a Jan Bednář. Čtvrté místo v této soutěži vybojoval další hráč našeho oddílu z Podkletí Jiří Holeček, který hrál s Vorlem z Brna.

Ve dvouhře mužů kategorie nad 55 let marně o medailové umístění bojovali oba křemežští zástupci Holeček i Bednář. Oba měli těžký los, když  hned v prvním kole narazili na pozdější finalisty, s favority bojovali statečně, leč marně. V zápasech o umístění si pak Holeček vysloužil pátou příčku a Bednář skončil sedmý.

Třikrát stupně

Poprvé na medaile při  šampionátu dosáhli zástupci našeho regionu nejprve ve dvouhrách, a to v kategoriích nad 40 a nad 65 let. O stupně vítězů se zasloužila křemežská rodinná dvojice syna Michala a otce Václava Koudelky, když oba shodně vybojovali v singlu svých kategorií bronzové medaile za třetí místa.

Ještě o stupínek cennější medaili, tedy stříbrnou, následně vybojoval Michal Koudelka v kategorii hráčů nad 40 let ve čtyřhře, kterou hrál s kladenským Filipem Týcem. Pár s naším hráčem postoupil pavoukem hladce až do finále, kde sehrál velice slušné utkání se špatným koncem.

Závěrem lze říci, že ziskem tří cenných kovů splnili zástupci našeho regionu medailovou normu při těchto turnajích z posledních let.

Václav Koudelka, Karel Vosika