Soupeři od Jordánu byli spartakovci vyrovnaným soupeřem, přesto body za výhru putují do města husitů. Souboj prvního a třetího celku tabulky si nenechala ujít stovka diváků.

Spartak Kaplice – BK Tábor 61:79 (35:39).

Předchozí vzájemná střetnutí těchto celků v sezoně byla ve znamení dobrých obran, a tak se čekalo, jaký ráz bude mít nedělní duel.

Hned úvodní desetiminutovka však ukázala, že tentokrát bude k vidění více ofenzivního boje (první čtvrtina skončila poměrem 19:20). Hosté otevřeli bodový účet střetnutí přesnou trefou z perimetru, ale ani domácí nezůstávali pozadu. Po pěti minutách ukazovala tabule stav 7:7 a za další dvě minuty to bylo 10:14. Přišel time out trenéra Blažka a následně Adámek 7 body v řadě překlopil vedení na stranu domácích – 17:14 (8.). Táborští však dokázali do konce úvodního dějství vrátit vedení na svou stranu – 19:20. Start do druhé periody se lépe vydařil hráčům od Jordánu, kteří odskočili do devítibodového trháku (20:29, 14.) a přišel další oddechový čas kaplické lavičky. Po návratu na palubovku Spartakovci šesti body snížili na 26:29, avšak i hosté se dokázali prosadit a v 17. minutě svítilo na tabuli skóre 26:34. Domácí, hnáni dopředu znovu skvělými fanoušky, dokázali do poločasové přestávky umazat z nabytého manka 4 body a při odchodu do šaten byl stav 35:39.

Po obrátce na palubovku vyběhl zcela jiný táborský celek. Vysunutou agresivní obranou dělal problémy domácí rozehrávce, zcela ovládl podkošové souboje a výsledkem bylo jeho dílčí vítězství v této části 10:22. Za dvě minuty třetí čtvrtiny odskočili hosté do dvojciferného trháku (35:47) a trenér Blažek znovu vybíral time out. Ani ten však husity nepřibrzdil a ti postupně navyšovali své vedení. V polovině třetího dějství byl stav 41:56 a na jejím konci už 45:61. V poslední čtvrtině se tři minuty čekalo na první koš, než domácí kapitán Lukáš Hejný rozvlnil síťku (47:63). Poté se hra vyrovnala a oba celky se střídali v úspěšném zakončování. V polovině poslední části byl stav 50:69 a hosté mířili za vítězstvím. Minutu před závěrečným hvizdem (57:79) však došlo ke zbytečnému zranění Filipa Hejného, jenž utržil ránu loktem do obličeje od táborského Huška (v minulém utkání tento hráč úderem loktu do obličeje zlomil nos Petru Novotnému). To se samozřejmě nelíbilo domácímu kouči Blažkovi a rázem vznikla slovní přestřelka mezi oběma lavičkami, kterou ukončili až arbitři duelu udělením technických chyb na obě strany. Utkání se poté dohrálo a hosté v něm zaslouženě zvítězili.

Fakta – základní pětka a body: Hejný L. 15, Adámek 11, Mladý M. 8, Čegan 5, Míšek 4; střídali: Hejný F. 14, Mladý V. 3, Vaniš 1, Milsimer, Šulek, Ševčík; trojky: 7 (Hejný L. a Mladý M. 2, Čegan, Adámek a Mladý V. po 1); tr. hody: 18/10 (55,6%); čtvrtiny: I. 19:20, II. 16:19, III. 10:22, IV. 16:18.

Utkání zhodnotil i Václav Blažek: „Utkali jsme se se silným soupeřem a ne nadarmo se jedná o lídra soutěže." Blažek dále poznamenal, že Tábor tentokrát přijel dobře připravený a věděl si rady i se soupeřovou zónovou obranou, která mu vždy dělala problémy. Táborští Kaplici navíc porazili i v kaplické excelentní disciplíně, ve střelbě trojek – Kaplice jich zaznamenala 7, Tábor 11! Co se týče zdravotní stránky kaplických hráčů, tak se Blažek vyjádřil následovně: „Sice do utkání vyběhlo 11 hráčů, ale většina nebyla stoprocentně fit a nastoupila po vyléčené chřipce."

I přes prohru drží Kapličtí bronzovou pozici v tabulce, čemuž napomohla nedělní ztráta Pelhřimova na palubovce posledních Strakonic (69:64). V příštím kole se ve dvojutkání střetne Spartak se sršni z Písku.

Autor: Jan Beň