Utkání, které podrobně komentuje spolupracovník Deníku Jan Beň, slibovalo napínavou podívanou a souboj o konečné třetí místo v tabulce, . Soupeř z Vysočiny však dorazil pouze s pěticí hráčů a tím usnadnil kaplickým cestu za důležitou výhrou. O výsledku prakticky rozhodla úvodní čtvrtina, ve které se střelecky utrhl veterán Roman Adámek (v duelu 36 bodů, z toho 21 v první periodě – 7 úspěšných trojek). Start zápasu začali domácí náporem, kdy narušovali rozehrávku hostů a dařilo se jím skórovat. Po třech minutách byl stav 9:0. O další tři minuty později ukazovala tabule skóre 14:8 (6.), když začal úřadovat výše zmiňovaný Adámek. Třemi trefami z perimetru v rozmezí 40 vteřin poslal Spartak do vedení 23:8 (8.) a to ještě nebyl konec jeho představení. Do konce úvodního dějství stihl další tři přesné zásahy zpoza tříbodového oblouku a kapličtí fanoušci šíleli. První desetiminutovka, která byla zcela v režii Spartaku, skončila výsledkem 35:14.

Pelhřimovští se o pauze zklidnili a s vetší motivací vstoupili do druhého hracího období. Zlepšenou obranou se jim podařilo utlumit domácí střelce a rozehrát vyrovnanou partii. Tento herní úsek hosté vyhráli dílčím skóre 19:23. Ještě ve třinácté minutě domácí po koši Šulka vedli 41:19, poté však hosté sedmi body snížili na 41:26 (15.) a hra se opticky vyrovnala. Pelhřimovští svou houževnatostí znepříjemňovali spartakovcům kombinaci a nutili je do nepřipravených střel. Svěřencům trenéra Blažka několikrát selhala i komunikace v defenzivě, čehož hráči z Vysočiny dokázali využít. V poločase svítilo na tabuli skóre 54:37.

Po změně stran přišla bodově nejchudší pasáž hry. Celkem bylo k vidění jen 29 bodů (17:12). Spartakovci ztratili lehkost z úvodního dějství a Pelhřimovští jim svou houževnatostí hru notně znepříjemňovali. Tato desetiminutovka se rozdělila na dvě části. První patřila domácím (dílčí výhra 12:1 a stav 66:38), druhá pak hráčům z Vysočiny - dílčí prohra Kaplice 5:11 a stav po třech odehraných částech 71:49. V závěrečné periodě došly hostům síly. Toto dějství se změnilo opět v dominanci domácích barev. Spartakovci v této části skórovali převážně z rychlých protiútoků, kde se činil hlavně rychlonohý Filip Hejný. Minutu a půl před koncem se trefil znovu Adámek z perimetru (99:58) a završil tím své galapředstavení. Celá hala následně očekávala pokoření magické stobodové hranice. To se povedlo Pavlu Míškovi minutu a 19 vteřin před závěrečným klaksonem, a tak spartakovci kromě jasné výhry dosáhli na další estetickou metu výsledku. Konečný stav 101:61 vypovídá o jasné převaze kaplických hráčů, nutno poznamenat, že soupeř neměl nikoho na střídání a ve dvou hracích obdobích předváděl chvílemi lepší basketbal než domácí.

Spartakovci si v očekávaném duelu připsali důležitou výhru a tím si zajistili konečnou třetí příčku bez ohledu na výsledky posledního kola soutěže. Střelecky se utrhl veterán Roman Adámek, který se zaskvěl 36 body (z toho 9x za tři body). Celkově si domácí připsali 13 úspěšných tref z perimetru.

Spartak se s úspěšnou sezonou rozloučí 29. dubna utkáním s jistým vítězem krajské ligy, českobudějovickým týmem Legends.

Spartak Kaplice – BK Pelhřimov 101:61 (35:14, 54:37, 71:49)

Body Kaplice: Adámek 36, Čegan 16, F. Hejný 14, Šulek 13, L. Hejný 11, Míšek 9, Vaniš 2, Ptáček. Trojky: 13. Trestné hody: 10/4 (40,0%).