Hráči větřínského BC Schwarzbach nejprve z vlastní haly s nepořízenou vyprovodili celek z krajské metropole (Matteo Č. Budějovice 53:45) a následně si po velké bitvě nejtěsnějším dvoubodovým rozdílem poradili i s týmem SK Vosy Lišov. V obou utkáních byla klíčem k úspěchu zástupce našeho regionu nepropustná obrana.

Bitva až do konce

Schwarzbach Větřní – Vosy Lišov 55:53 (34:24). Domácím se vydařil vstup do utkání, kdy vytaženou obranou drželi lišovské střelce na perimetru, odkud jejich kanonáda neměla šanci na úspěch. V polovině první periody vedli domácí 13:4 – a hosté si brali time out. Ani ten jim však nepomohl a bodový odstup Větřínských šplhal nahoru (8. minuta – 22:8). V závěru periody však Lišovští zabojovali a podařilo se jim snížit na 22:13.

Ve druhém dějství potom byl k vidění urputný boj pod oběma koši. Během třiceti vteřin domácí odskočili na 25:13, ale poté se střelci odmlčeli a dlouhé čtyři minuty se čekalo na úspěšnou trefu do koše. Ta se povedla až hostům, avšak ani domácí nezůstali pozadu, a tak v polovině utkání ukazovala tabule stav 34:24.

Po změně stran vysunuli reprezentanti z města nábytku obranu na celé hřiště a začali ukrajovat z nabytého manka. Ve 23. minutě se hosté přiblížili již na pět bodů (36:31). Domácím však dal klid výborně hrající Chaloupka (celkem 28 bodů), který dvakrát nekompromisně skóroval (26. minuta – 40:31). Jenomže ani to hosty nezlomilo a Lišovští dále bojovali a bod po bodu se přibližovali. Po třiceti minutách hry měli domácí k dobru už jen dvoubodový náskok – 43:41.

A v poslední části přišlo pravé drama! Lišovští nadále praktikovali vysunutou obranu, nutili domácí hráče k častým chybám a v útoku se jim dařilo dopravovat míč do koše. V polovině závěrečné čtvrtiny přišli Větřínští o náskok (49:49) a o tři minuty později již ztráceli čtyři body (38. minuta – 49:53). Přišel oddechový čas domácí lavičky a po něm velký nápor větřínských hráčů. Do závěrečného klaksonu již domácí nedovolili hostům skórovat a díky proměňování trestných hodů postupně převážili pomyslný jazýček vah na svou stranu (39. minuta – 55:53).

V poslední minutě nejprve hostující Petrů neproměnil ani jeden trestný hod a stejně se nedařilo Chaloupkovi i Swaczynovi v domácích barvách. Tři vteřiny před klaksonem rozehrávali Lišovští ze zámezí a měli šanci na vítěznou střelu. Ta přišla těsně po zaznění signálu konce utkání a navíc netrefila koš – a Větřínští se mohli radovat ze druhé domácí výhry v řadě!

„Dvouletá práce s kluky a stabilizace kádru se konečně projevily i na výsledcích. Po minulé výhře nad budějovickým Matteem přišla dnes druhá, když jsme soupeře udrželi téměř pod hranicí padesáti inkasovaných bodů, a to byl klíč k úspěchu. Musíme ale ještě zapracovat na trestných hodech, protože neproměnit sedmnáct střel, to je opravdu hodně. Výsledek by při lepší úspěšnosti mohl být daleko příznivější," hodnotil po druhém vítězném domácím utkání hrající větřínský trenér Jan Rizák.

Fakta – základní pětka a body Větřní: Chaloupka 28, Swaczyna 12, Kotous 8, Rizák 5, Vaněček 2, střídali: Bednařík, Flašar, Krák, trestné hody: 29/12 (41,4%), trojky: 1 (Rizák), čtvrtiny: I. 22:13, II. 12:11, III. 9:17, IV. 12:12.

Dnes na derby

Dnes je na programu okresní derby obou zástupců Českokrumlovska účinkujících ve Sdruženém okresním přeboru. V kaplické hale ZŠ Školní se od 17.15 hodin proti sobě postaví zatím bez výhry v průběžné tabulce až poslední béčko domácího Spartaku Kaplice a aktuálně sedmý Schwarzbach Větřní.

Jan Beň