V dlouhodobém klání KP II. třídy kromě rezervy extraligového SKB Český Krumlov hájilo barvy krumlovského regionu také béčko prvoligového Sokola Křemže. To se v derniéře postavilo trojlístku západočeských celků.

V prvním utkání Křemežští po boji prohráli se Spartakem Chrást v poměru 3:5, když bodovali jen v singlech (Schrenk, Pechlát, Weberová). Blízko k bodu zaručujícímu výslednou remízu byl ženský debl Martina Weberová a Lucie Koudelková, ale nakonec dívky padly ve třech setech.

Po prvním kole se zvlášť vyhlašovaly výsledky jihočeského přeboru, v němž zlato vybojovali Krumlovští a Křemežští zůstali těsně pod stupni na čtvrtém místě.

V dalším zápase pak hráči béčka Křemže vyzvali soupeře z Klatov, pozměnili sestavu a soupeře zdolali přesvědčivým poměrem 6:2.

V posledním kole čekalo béčko Sokola Dobruška. Soupeř neměl dostatečný počet hráčů, a tak přestože Západočeši po čtyřech odehraných dílčích utkáních vedli 3:1, tak nakonec po skrečích vyzněl celý zápas pro náš tým z Podkletí v poměru 5:3.

I přes dvě výhry v posledním kole obsadili Křemežští v celkovém účtování jihozápadního přeboru až deváté pořadí.

„Na konečném umístění a výsledcích se hodně podepsal fakt, že v kompletním složení s hostujícím Víťou Pechlátem jsme odehráli jen toto poslední kolo. Věříme, že na příští sezonu se podaří více potrénovat a zabojujeme o lepší umístění,“ vzkazují členové křemežské rezervy, kteří ve Vodňanech nastoupili v sestavě: Weberová, L. Koudelková, Hála, J. Holeček starší, J. Bednář starší, Pechlát a Schrenk (na snímku).

Petr Pirtyák, Karel Vosika