Českokrumlovské béčko absolvovalo další zápasy 1. jihočeské ligy mužů na palubovce kaplické ZŠ Školní, starší žáci DDM FBC se představili v Písku.

Poloviční zisk

Rezervní krumlovský tým mužů se v Kaplici nejprve utkal s béčkem jindřichohradeckého FBC a potom v okresním derby změřil síly s týmem Velešína. Po přestřelkách Krumlovští první duel o dva góly prohráli, druhý pak nejtěsnějším rozdílem o jedinou branku vyhráli.

Výsledky: FBC Č. Krumlov B – FBC J. Hradec 5:7 (1:3, 1:2, 3:2), FBC Č. Krumlov B – FBC Velešín 6:5 (1:0, 2:2, 3:3).

Sestava FBC ČK: J. Kudláček – V. Čáslava, D. Řeháček, A. Bednář, M. Vítek, P. Lučan, M. Moravec, T. Kotěšovský, J. Houška, D. Žák, D. Sedlák.

Neproměněné šance

Tým českokrumlovských starších žáků stále decimovaný nemocí byl doplněný výbornými mladšími žáky a v Písku sehrál další dvě těžká utkání, a to s velmi silným domácím Sokolem a týmem Jindřichova Hradce.

Sokol Písek – DDM FBC Č. Krumlov 6:1 (3:0, 2:0, 1:1). První utkání začali Krumlovští opatrně a nejistě, míček jim odskakoval od holí a domácí hráči byli všude dřív. Když se začínala hra vyrovnávat, vyslal náhle písecký obránce dlouhým pasem do samostatného úniku svého útočníka, a ten nezaváhal – 1:0. Bohužel, za pár minut podobnou situaci hráči Písku zopakovali a na hole hostů se nastěhovala ještě větší nejistota. Písečtí si výborně nahrávali a dokonale využili domácí prostředí své velké haly. Největší problémy našemu týmu dělaly pasy od obránců na velmi rychlé útočníky, kteří se uměli výborně uvolnit a využít své šance. Až ve třetí třetině si krumlovský tým začal lépe pokrývat výborně se pohybující protihráče a dostával se také do gólových příležitostí. Bohužel, využít dokázali hosté pouze jednu.

DDM FBC Č. Krumlov – FBC J. Hradec 2:2 (1:0, 1:0, 0:2). Druhý zápas byl pro změnu jasně v moci krumlovských žáků. Ti měli po celý zápas viditelnou převahu, ale naneštěstí nevyužili obrovské množství šancí, které si vypracovali. V první třetině tak z tlaku vytěžili pouze jeden gól. Ve druhé části to bylo obdobné, a tak do poslední třetiny šly oba týmy za stavu 2:0 pro krumlovské barvy. Uprostřed třetí části po ojedinělé akci soupeře přišel faul a rozehrával se trestný úder poměrně blízko branky. Krumlovští velmi pomalu zaklekávali do zdi, čehož soupeř využil k překvapivé rozehrávce a pohodlně skóroval na 2:1. Na krumlovské hole se vkradla nervozita a naopak soupeř najednou ožil. Přibývalo nebezpečných situací před krumlovskou brankou a při jedné z nich se několikrát tečovaný míček zastavil až v síti – 2:2. „Soupeř vyrovnal zápas, který byl z velké většiny v našich rukou. Bohužel, neproměněné brankové příležitosti zavinily zbytečnou bodovou ztrátu,“ hodnotil trenér českokrumlovských nadějí Daniel Sedlák.

Sestava DDM FBC: T. Kostka – D. Sedlák, J. Hošek, D. Kouba, A. Bašta, M. Matějček, J. Maurenc, D. Haitmann, J. Maleček, J. Homolka, R. Hanák, N. Massaro, A. Adamják, J. Lindner, J. Kočí.

Daniel Sedlák, Karel Vosika