Kočování minimálně po jihu Čech je součástí rodinného života a přípravy tenisových nadějí. A jak je patrné z letošních statistik, tak do individuálního závodního tenisu se letos zapojilo již 24 hráčů, nepočítaje ty další, kteří si zahráli jen soutěže družstev.

První srpnový víkend byl tak trochu přelomový, protože se babytenistovi LTC ČK Matějovi Faktorovi podařilo poprvé v životě získat medaili v individuálním turnaji. V Českých Budějovicích skončil třetí v konkurenci 19 hráčů.

Turnaje v krajské metropoli se zúčastnili také další hráči LTC, a to Natálie Horová, Adam Chalupa a Nela Zemková. Pro všechny čtyři jsou turnaje v kategorii babytenisu, která se ještě řídí speciálními pravidly, posledním schůdkem před přechodem k „velkému“ tenisu, jenž už má návaznost na celorepublikové statistiky a žebříčky.

Generace zmíněných nejmenších hráčů je zároveň první, které se klub LTC věnuje cíleněji, než tomu bylo v předchozích letech. Nejdále to zatím v minulém roce dotáhl Jáchym Wölfl, který získal dokonce podporu Českého tenisového svazu pro talentované hráče.

Ani ostatní kategorie nezůstaly bez účastí na prázdninových turnajích i bez medailí. Nikola Vrabcová se rozjela do Prahy, kde sbírala zkušenosti v kategorii starších žákyň, do které nastoupí až od příští sezóny. Tentokrát se jí nepodařilo probojovat výše, ale její čas jistě přijde v nové sezoně, až se stane věkem regulérní starší žákyní.

Vojtěch Pimpara si zahrál turnaj vyšší kategorie B starších žáků v Sezimově Ústí a uhrál první kolo v singlu, což znamená cenné body do celostátního žebříčku. Jan Houška na stejném turnaji nepostoupil ze základního kola.

Medailovou sbírku si rozšířila Karolína Bohdalová ve Strakonicích, když se společně s Lucií Sliškovou dostaly až do semifinále deblu. Znamenalo to dělený bronz a další společnou medailovou radost pro obě hráčky krumlovského klubu.

Dařilo se i Filipu Gráfkovi, a to jen několik týdnů poté, co si při tréninku těžce pohmoždil zápěstí hrací ruky, kterou mu lékaři zafixovali dlahou. Z turnaje v Třeboni si odvezl bronz z dvouhry a také stříbro ze čtyřhry. To bylo dostatečným zadostiučiněním za zdravotní nepříjemnosti. Společně s Gráfkem se z deblového stříbra radoval Matěj Vachta.

V JEDNOM KOLE
Krumlovské tenisty aktuálně čekají od neděle 13. srpna dva týdny už tradičních letních kempů.

První týden je zaměřen na starší závodní hráče, kteří v českokrumlovském Tenis-Centru budou trávit 24 hodin denně, dvoufázově trénovat a k tomu podstoupí každodenní kondiční přípravu.

Od pondělí 21. srpna je pak na celých pět dní vystřídají mladší děti a tenisové přípravky.

Jan Bohdal