Do pětičlenné finálové skupiny se z našeho regionu probojovaly dva týmy SKB Český Krumlov (béčko a céčko) a Sokol Křemže. Krásné umístění nakonec získalo krumlovské céčko, družstvo s nejnižším věkovým průměrem v soutěži, které se prosadilo až na druhou příčku. Konečné čtvrté místo patří Křemži a páté skončilo béčko SKB Č. Krumlov.

V řadách stříbrného céčka SKB ČK nastupovali Eliška Mikešová, Eva Fišerová, Petr Jurný, Dennis Pražák a Michal Marťán, kteří uhráli svá maxima a hořkost porážky poznali jen s přeborníkem, kterým se stejně jako loni stalo áčko budějovického Sokola.

Hráči z dalších dvou družstev SKB ve druhé výkonnostní skupině měli okamžiky dobré i horší, což nakonec znamenalo sedmé místo pro áčko a deváté pro déčko.

„Na soutěži bylo znát, že soupeření týmů je daleko intenzivnější než žebříčkové turnaje. Myslím, že klání družstev mají na výkonnost nadějí i větší pozitivní vliv,“ poukazuje trenér krumlovských nadějí Jiří Frendl a dodává: „Teprve desetiletá Mikešová svými výkony zastínila všechny ostatní. Když pominu dva čtrnáctileté soupeře z áčka domácího Sokola, tak všem ostatním se vyrovnala. V těsném závěsu za ní slušně zahráli Fišerová a Jurný. A Křemže? Její hra byla postavena na zkušených Fošumovi a Pavlišové – a bylo z toho pěkné čtvrté místo,“ říká kouč, jenž by v krajských soutěžích žáků preferoval konfrontace v družstvech, a to s rozdělením na mladší žactvo U13 a starší U15.

Konečné pořadí KP družstev žactva 2018/2019: 1. Sokol Č. Budějovice A, 2. SKB Č. Krumlov C, 3. Sokol Vodňany, 4. Sokol Křemže, 5. SKB Č. Krumlov B, 6. Sokol Č. Budějovice B, 7. SKB Č. Krumlov A, 8. SK Dobrá Voda, 9. SKB Č. Krumlov D.

Radek Votava