Do chorvatského letoviska cestovala silná výprava hráčů českokrumlovského SKB ve složení Barbora Hadáčková, Petr Beran, Ondřej Král, Tomáš Soták, Tomáš Švejda pod taktovkou trenéra Radka Votavy – a Krumlovští se s turnajem popasovali velmi dobře.

Největšího úspěchu dosáhli čtvrtfinalisté z ME Petr Beran s Ondřejem Králem, kteří ovládli čtyřhru juniorů, když ve finále porazili finskou dvojici Monnberg a Paul (24:22, 21:9, 21:14).

Ve dvouhře se Beran probojoval až do osmičky, kde podlehl pozdějšímu finalistovi Qowimuramadhonimu z Indonésie ve třech setech (20:22, 14:21, 9:21).

Hodně zajímavý výsledek uhrála smíšená čtyřhra v podání patnáctiletého Tomáše Švejdy a Báry Hadáčkové. Po třísetovém boji o čtvrtfinále porazili Milosevice (Srbsko) s Gyngovou (Moldavie) 21:14, 14:21 a 21:17, pak ale vzdali po prvních míčích bulharskému mixu Stoynov a Poposká.

Kouč Radek Votava hodnotí vystoupení svých svěřenců na turnaji takto: „Po dlouhé cestě a jednodenní přípravě se mohl každý z hráčů pustit do zápasů s čistou hlavou a dobrým pocitem podpořeným nejenom tréninkem, ale třeba i koupáním v moři. Na kurtu se hráčům dařilo a vítězství ve čtyřhře juniorů je pro Petra s Ondřejem velice dobrým výsledkem. Jejich výkon předčil soupeře o třídu, a to i přes Petrovo zranění, se kterým se musela naše dvojice od čtvrtfinále vyrovnat. Ve dvouhře na obou bylo znát, že jejich forma gradovala na nedávném mistrovství Evropy. Celkově u všech vidím herní posun, z čehož mám velkou radost. Z Chorvatska jsme ale nevezli jen dobré zprávy. Bára si bohužel obnovila zranění ramene a v nejbližších dnech si bude muset od tréninku odpočinout. Co přesně s ramenem má, to se dozví až po všech vyšetřeních. Musí ovšem být trpělivá, moc jí přejeme vše bez komplikací. Závěrem poděkuji všem za přístup a pozitivní spolupráci a ještě jednou všem blahopřeji. V konkurenci sto deseti hráčů a hráček ze čtyřiadvaceti zemí včetně tří zastoupení Asie se krumlovský badminton rozhodně neztratil!"

Umístění krumlovských hráčů na MMJ Chorvatska:

Dvouhra – junioři: 5. Petr Beran, 17. Ondřej Král, 33. Tomáš Švejda, juniorky: 17. Bára Hadáčková.

Čtyřhra – junioři: 1. Beran / Král, 17. Soták / Švejda, juniorky: 9. Hadáčková / Švábíková (ČK/ Klimkovice).

Smíšená čtyřhra: 5. Švejda / Hadáčková.

Radek Votava, Karel Vosika