Jednou z novinek je znovu založení oficiálního cyklistického oddílu, který v Českém Krumlově měl svoje místo. Vedení bike týmu, které bylo zvoleno na první oficiální valné hromadě 17. února 2014, představilo členům novou koncepci chodu oddílu. Největší novinkou je, že klub se oficiálně začne věnovat výchově mladých cyklistů, a to pod oficiální zkratkou BTDB.

Nově i ženy

K dalším novinkám patří i rozšíření týmu o ženy, což znamená, že krumlovský cyklistický tým může konkurovat i v jiných kategoriích.

„V plánu je vytvoření i takzvaného servisního kroužku, ve kterém se budeme snažit přiblížit dětem základní opravy a výměny nezbytně nutné ke správnému fungování jejich kol," říká zástupce oddílu Dům barev Zbyněk Adamíček a doplňuje: „Vytvořili jsme sportovní oddíl, který disponuje kvalitními sportovci. Vedení dětské přípravky dostala na starost akreditovaná trenérka Alena Tomišová, která již navrhla koncepci přípravy našich nejmladších závodníků. Mládež bude vedena k všestrannosti, což by měla uplatnit v celém seriálu závodů."

Dospělí, včetně žen, bike týmu oddílu Dům barev budou i v této sezoně přihlášeni do celostátní série Galaxy Tour a individuálně také budou startovat na dalších závodech v České republice i v zahraničí. Děti se budou zúčastňovat závodů pro nejmladší kategorie, a to zejména v jihočeském regionu.

„V budoucnu bychom chtěli takový závod uspořádat i v okolí Českého Krumlova. O případném náboru nových nadějí budeme veřejnost informovat na našich webových stránkách (pozn. red. – www.krumlov-bikers.cz) a také v tisku prostřednictvím Českokrumlovského deníku," uzavírá Zbyněk Adamíček.

Zbyněk Adamíček, Karel Vosika