PROHRA S LÍDREM

V sobotu hráči extraligového družstva SKB Český Krumlov Hana Milisová, Sabina Milová, Jaromír Janáček, Ondřej Král, Tomáš Švejda a Jiří Král zajížděli do jihomoravské metropole k utkání s týmem FSpS MU Brno. Jejich soupeřem byl lídr průběžného pořadí extraligy.

Proti favoritovi se Jihočechům nastupovalo těžko a jasné body se moc neukazovaly. Nakonec však, i když z duelu byla prohra, zanechal krumlovský tým na půdě lídra dobrý dojem. Po tuhém boji nakonec Krumlovští padli těsně 3:5. Body za SKB vybojovali: ve dvouhře Ondřej Král, čtyřhra žen Hana Milisová se Sabinou Milovou a čtyřhra mužů Ondřej Král s Jiřím Králem.

ZÁPAS ROKU

V neděli hráči SKB Český Krumlov hostili na svých kurtech tým Sokola Dobruška.

Opět se Jihočeši tahali se soupeřem o každý bod a výsledkem v normální době byl stav 4:4. Pro rozhodnutí se tak nastavoval ještě jeden zápas, do kterého nastoupila nejzkušenější krumlovská hráčka Hana Milisová proti Veronice Kubečkové. Milisová zvítězila hladce ve dvou setech (21:9, 21:14) a rozhodla utkání ve prospěch Krumlováků.

Předchozí body přinesli domácí jen z párových disciplin, a to Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou, Sabina Milová s Hanou Milisovou, Ondřej Král s Jiřím Králem a v mixu Jaromír Janáček s Hanou Milisovou.

Tým SKB se v průběžném pořadí osmičlenné extraligy posunul na páté místo, což znamená, že má jistotu příslušnosti k nejvyšší soutěži i pro další sezonu!

SLOVA OD KORMIDLA

Šéftrenér a předseda SKB Radek Votava po vítězném domácím utkání řekl:

„Jsem velmi rád, že se našim hráčům podařilo utkání s Dobruškou, které bylo vlastně zápasem roku, zvládnout a houževnatého soupeře porazit. Všem děkuji za předvedené výkony i přístup a k výhře jim blahopřeji. Extraligová příslušnost i na další sezonu je pro náš klub velmi důležitá! Je velice těžké každým rokem pozice v nejvyšší soutěži dospělých obhajovat. Zvlášť, když se opíráte zejména o kmenové hráče nebo ty, kteří u nás trénují. Nastupujeme proti týmům, kde mají mnohdy pouze jediného svého hráče, další dva tři jsou na hostování a k tomu ještě dvě až tři posily ze zahraničí. Naše klubová filozofie je jiná a o to více nás udržení extraligy těší! Za hráče družstva děkuji všem v hale přítomným divákům za povzbuzování. Určitě se jim vyplatilo vydržet až do konce a vidět Hanku Milisovou ve dvouhře při boji o rozhodující bod.“

Jiří Frendl, Karel Vosika