Badmintonisté prvního týmu Sokola Křemže skončili po základu na pátém místě, což pro oddíl z Podkletí znamená zařazení v nadstavbové části 1. ligy do bojů o setrvání i pro příští ligový ročník.

Kapitán křemežského týmu Michal Koudelka výše uvedený výsledek hodnotil jako ucházející, ale ta nejdůležitější práce čeká Křemežské právě nyní. V posledních dvou turnajích se hraje o všechno a pravidla jsou neúprosná. Kdo závěr neustojí, ten se s ligovou příslušností na další ročník rozloučí. A to si nikdo z Křemže nechce připustit. Nyní je každý bod potřebný a důležitý!

Pro úvodní turnaj však měla Křemže potíže s optimální sestavou. S bolestivým zraněním kotníku laboruje Jindřich Kukač, který nemohl do hry zasáhnout, což je ztráta velmi citelná. Ale i přes tento handicap postavili Křemežští na Astře to nejsilnější, co aktuálně mají k dispozici. Do hry zasáhli Zuzana Matoušková a Eva Sklářová, Michal Koudelka, Petr Beran, Petr Pirtyák, Vladimír Sklář, Jan Bednář a v Křemži hostující Albert Hadáček.

PROHRA, VÝHRA, REMÍZA

Křemže – Prosek Praha 3:5. V prvním utkání na Křemži doslova vlétli hráči a hráčky pražského Proseku, kteří se netajili cílem celou ligu vyhrát. To se jim letos už sice nepovede, ale síla z tohoto týmu sálá na dálku, a to zejména v ženské části. Prosek má ve svém středu i reprezentantky, respekt budí i mužská sestava – a v zápase to bylo znát. Za Křemži dokázali uhrát body v singlech Beran a Hadáček, kteří uspěli i v deblu. Ostatní se sice také rvali ze všech sil, ale proseckému hurikánu vzdorovat nedokázali.

Křemže – Slovan Vesec 5:3. Druhý zápas proti libereckému týmu se již povedl. Beran opět bodoval v singlu i v deblu s Hadáčkem. Další body přidaly Matoušková v singlu i v deblu se Sklářovou. Pátou výhru vybojoval mix Koudelka a Sklářová. Velmi blízko měli k vítěznému druhému setu i Pirtyák s Bednářem ve čtyřhře, ale nakonec padli 18:21. Zlepšený výkon však přinesl Křemži cenné vítězství a tři body do tabulky pravdy.

Křemže – Astra Praha 4:4. Závěrečné kolo nabídlo velmi vyrovnaný souboj s domácím celkem. Neomylný Beran opět vyhrál v singlu i v deblu s Hadáčkem. Bodovaly rovněž ženy ve čtyřhře. Smolný den však prožili Bednář s Pirtyákem, kteří znovu padli velmi těsně, tentokrát až v třetím setu. Pak velmi dobře sehrál singl Koudelka, ale také těsně prohrál. Stejně po třísetové bitvě dopadl i mix Koudelka a Sklářová. Stav před posledním utkáním byl nepříznivý 3:4. Naštěstí byl v týmu skvěle naladěný Hadáček, jenž velmi poctivým výkonem uhrál potřebný čtvrtý bod ze svého singlu – a příjemná remíza i další dva body do tabulky byly na světě!

Po prvním kole nadstavby patří Křemži v tabulce druhé místo se šesti body. První jsou hráči Proseku s devíti body. Třetí je liberecký Slovan Vesec s 5 body a zatím čtvrté místo patří Astře Praha se 4 body.

„Před posledním turnajem ligové sezony to máme dobře rozehrané, ale nesmíme nic a nikoho podcenit!“ burcuje křemežský kapitán Michal Koudelka a dodává: „Všechny naše fandy chceme pozvat na finále, které je na programu v neděli osmnáctého března v českobudějovické sokolovně. Přijďte nás podpořit, budeme to velmi potřebovat. Každá hlasivka nám pomůže a je opravdu znát!“

Petr Pirtyák