Při republikovém finále Českého poháru v sálové kopané barvy našeho regionu hájili Bombarďáci Větřní. Cílem Větřínských bylo vybojovat postup z těžké skupiny mezi čtyři nejlepší, ale semifinále i přes úvodní výhru nakonec zůstalo jen snem.

Postup unikl

Větřní – Jílové 4:2 (3:0)

V prvním zápase základní skupiny Bombarďáci narazili na vítěze krajského poháru z Ústeckého kraje – tým Autocentrum Jílové. Od začátku měli Jihočeši hru pod kontrolou a v rozmezí 2. až 5. minuty se dvakrát střelecky prosadil Bordač. Na poločasových 3:0 pak zvyšoval Soukup. Ve druhé půli už Větřínští spíše šetřili síly na další těžké duely ve skupině, čehož soupeř po rohu střelou z voleje využil a snížil na rozdíl dvou branek. Již za tři minuty však opět kapitán Soukup uklidnil svůj tým a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 4:1. Hosté několik vteřin před koncem ze standardní situace už jen korigovali na konečných 4:2.

Větřní – Chemcomex 1:2 (1:1)

Do druhého zápasu nastoupila proti sobě dvě prvoligová družstva. Pražský Chemcomex sice neměl v sestavě několik hráčů základní sestavy plnících si reprezentační povinnosti, neboť český nároďák v pondělí odlétal na MS do Kolumbie, ale to v případě Chemcomexu, který disponuje velmi širokou a kvalitní hráčskou základnou, nehrálo žádnou roli. Ligový suverén a největší favorit turnaje i tak přivezl do Budějovic silný tým. Úvod však vyšel Bombarďákům, když hned v 1. minutě ze samostatného úniku střelou mezi nohy brankáře skóroval Soukup – 1:0. Vzhledem k tomu, že šlo o důležité body k postupu ze skupiny, hrálo se na obou stranách se zajištěnou obranou. V 8. minutě ale využili hráči Chemcomexu špatnou rozehrávku Jihočechů a z brejku vyrovnali na poločasových 1:1. Hned v první minutě druhé půle se pak pražský tým ujal vedení, když výkop brankáře nešťastně nadzvedl hlavou před vlastní brankou obránce Bombarďáků na hráče soupeře, který taktéž hlavou otočil na 1:2. Chemcomex si pak již své vedení uhlídal a z vyrovnaného boje vyšel vítězně.

Větřní – Jilemnice 2:5 (1:1)

V posledním zápase se v bitvě o postup ze skupiny proti sobě postavili Bombarďáci a Jilemničtí. Družstvu Sico Jilemnice k postupu stačila i remíza, v případě jeho prohry by postupoval náš okresní zástupce. Od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Vedení se ujali Jilemničtí, když ve 2. minutě po krásné kombinaci skóroval do prázdné branky Král. V 6. minutě srovnával přízemní střelou Soukup na 1:1. Špatná kombinace Bombarďáků v úvodu druhé půle však pomohla Jilemnici znovu se vrátit do vedení – 1:2. Dlouho se ale hosté neradovali, když střelou podél vybíhajícího brankáře opět Soukup vyrovnal na 2:2. Větřínští věděli, že jedině výhra je posouvá do semifinále, a tak pět minut před koncem museli vsadit vše na útok. To se však ukázalo jako smrtelné, neboť v rozmezí čtyř minut jim Král z brejků do otevřené obrany nastřílel tři góly – a o osudu Bombarďáků, kteří tak po čtyřech letech, kdy vždy stáli na medailových příčkách, bylo rozhodnuto. Letos Větřínští do pohárového semifinále neproklouzli.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Beránek, Štorc, Soukup, Petřík – Weinhard, Homer, Sedlák, Bordač. Hrající trenér: Rudolf Weinhard.

Viděno z branky

Vedoucí mužstva a brankář Bombarďáků Větřní v jedné osobě – Karel Klabouch – zhodnotil vystoupení našeho týmu na letošním pohárovém finále takto: ,,Věděli jsme, že nás čeká velice těžká skupina. A prognózy se vyplnily. Proti Jilemnici se nám i v lize dlouhodobě nedaří a porazit silný Chemcomex, to je vždy velmi obtížné. Z poháru jsme odjížděli velmi zklamaní, protože jsme, myslím, hráli dobře. Jílové jsme na úvod porazili a s favorizovaným Chemcomexem jsme potom odehráli vyrovnaný zápas. Výsledek s Jilemnicí, kdy jsme ještě pět minut před koncem hráli nerozhodně, vyplynul z toho, že jsme pro potřebnou výhru museli hrát vabank. Nicméně, bereme to vše sportovně. Z chyb si vezmeme ponaučení a již nyní přemýšlíme o příští ligové sezoně, kdy očekávám v kádru příchod dvou nových hráčů, kteří by měli náš tým posílit. Nyní se musí jen dotáhnout do konce dohoda s jejich mateřskými kluby, protože hráči zájem hrát za Bombarďáky mají. Naopak, s některými jinými hráči, kteří se v této sezoně neosvědčili, již počítat nebudeme.“