V českobudějovické sportovní hale se hrál jeden z turnajů předposledního kola základní části celostátní ligy futsalu – a v sázce bylo opravdu hodně.

V soubojích jihočeského dua – celků Bombarďáci Větřní a Strabagu Prachatice – s hosty z Jilemnice šlo o přímé partie o postup do čtvrtfinálové osmičky. A zástupce našeho okresu klíčový duel zvládl na jedničku, i když se musel obejít bez hrajícího trenéra Rudolfa Weinharda.

Bombarďáci Větřní – Sico Jilemnice 10:2 (2:1), za domácí: Ginzel 2, Štorc 2, M. Svoboda 2, Bordač 2, Beránek, Soukup.

Hosté, vědomi si toho, že po prvním prohraném zápase (1:3 s Prachaticemi) by měli bodovat, vstoupili do utkání aktivněji. Netrvalo ale dlouho a režie se ujali Bombarďáci, kteří také šli do vedení a ještě další příležitosti promarnili. Trest přišel ve 12. minutě, kdy vyrovnal Illner. Do poločasu přesto Větřínští znovu přiklonili misku vah na svou stranu.

A když pak krátce po pauze vstřelil Soukup třetí branku, začínalo být jasno. O tom, že body zůstanou doma, definitivně rozhodla 27. minuta, kdy nedůrazný odkop soupeře potrestal Ginzel, který zvýšil na 4:1. Vzápětí Kose v brance hostí nahradil Hrubý, ale než se rozkoukal, dvakrát lovil míč ze sítě. A pak se již zápas změnil v exhibici Bombarďáků, kteří si s chutí zastříleli a Sicu uštědřili desetibrankový debakl.

Sestava Větřní: Klabouch – Ginzel, Štorc, Beránek – M. Svoboda, Bordač, Soukup. Trenéři: Weinhard a Peťule.

Poslední krok

,,Zápas, který byl pro oba týmy velice důležitý, jsme zvládli na výbornou a udělali tak důležitý krok k postupu do vyřazovacích bojů. Tabulka je letos velice vyrovnaná, když rozdíl mezi čtvrtým a posledním osmým postupovým místem jsou pouhé tři body. V posledním kole, které sehrajeme v sobotu v krumlovské hale, nás čekají velice těžké zápasy s celky Klatov a pražského Chemcomexu. Bohužel, stále se budeme muset obejít bez nejlepšího střelce soutěže Rudy Weinharda, kterému běží disciplinární trest ze Stonavy. Pokud se nám ale podaří zabodovat alespoň v jednom zápase, velmi pravděpodobně si zajistíme postup do play off. Naše šance jsou letos opravdu vysoké, ale poslední krok bude ještě velmi obtížný. Pro úspěch uděláme maximum,“ odhodlaně řekl manažer a brankář Bombarďáků v jedné osobě Karel Klabouch.

Karel Vosika, Ivo Krejcar