Větřínští se nejprve vydali do metropole, kde vinou dobíhajících soutěží velkého fotbalu hráli v notně nekompletním složení. V radotínské sportovní hale tak sice nejprve schytali nadílku do největšího favorita a mnohonásobného mistra v barvách pražského Chemcomexu, ale ve druhém utkání již mohli slavit premiérovou výhru na úkor novice – Futsalu Praha.

O minulém víkendu Bombarďáci hostovali v Kostelci nad Černými lesy, kde v partii se zlínským týmem SMR Plus přidali druhé vítězství nové sezony a poté se sklonili před dalším z aspirantů na titul v barvách brněnského týmu Gioia B2Balance.

1. kolo: Chemcomex – Větřní 9:0 (4:0), branky: 13., 23. a 30. Rott, 2. a 14. Sop, 28. a 36. Fichtner, 18. Havrda, 32. Bialek. Bombarďáci se sjížděli na etapy. V brance musel zaskočit trenér Pavel Šilhan, který inkasoval už ve 2. minutě a i když dělal co mohl, tak skóre ve prospěch favorita narostlo až do bezmála dvouciferné podoby.

2. kolo: Futsal Praha – Větřní 1:4 (0:0), branky: 21. Turek – 26. a 34. Novotný, 23. Soukup, 37. Grznárik. V útočně laděné partii branka v první půli nepadla. Hned na začátku druhého poločasu šli do vedení Pražané, ale Bombarďáci rychle odpověděli a nakonec strhli vítězství na svou stranu.

Sestava Bombarďáků v Praze: Šilhan, Š. Beránek – Soukup, Dychtl, Bordač, Grznárik, Babouček, A. Novotný.

3. kolo: Větřní – Zlín 5:2 (2:1), branky: 4., 16., 22. a 33. Grznárik, 39. Bordač – 20. a 39. Cieslar. Bombarďáky za důležitou druhou výhrou táhl střelecky disponovaný Jakub Grznárik, jenž si vylepšil statistiky o čtyři vstřelené branky. Zaslouženou výhru pak z devítimetrového kopu podtrhl Petr Bordač.

4. kolo: Větřní – Gioia Brno 2:4 (1:3), branky: 5. Cais, 34. Bordač – 15. a 34. Presl, 12. Cenek, 20. Prokeš. V zajímavém utkání se jako první prosadili Jihočeši a i když nakonec s favoritem prohráli, tak rozhodně neprodali kůži lacino a zanechali dobrý dojem.

Sestava Bombarďáků v Kostelci: Š. Beránek – Ginzel, Cais, Bordač, Weinhard, Grznárik, Dychtl.

V neúplné tabulce se Větřínští nyní vyhoupli na lichotivé čtvrté místo a tento post budou hájit již zítra, kdy zamíří do Litomyšle.
Ve východočeském městě Jihočeši nejprve vyzvou tradičního rivala a prvoligového účastníka – Novabrik Polička. V druhém utkání je pak čeká souboj s dalším letošním novicem, jenž se honosí týmovým názvem Šakalí hněv Moravská Třebová.