Po cenném vítězství z pražského Radotína (3:2) chtěli hráči celku Bombarďáci Větřní v hale budějovické Lokomotivy udělat klíčový krok pro postup do Final Four 1. celostátní ligy sálové kopané, ale pražskou Spartu počtvrté v řadě nezdolali.

Už po necelé půlminutě měl stoprocentní šanci domácí kapitán Cais a jen o vlásek minul branku Pražanů. Ve 3. minutě už byl kapitán a kanonýr žlutočerných přesnější a ze standardky dal na 1:0. Jenomže hosty nepříznivý vývoj nezlomil a záhy srovnali. Hned v úvodu druhé půle Pražané potrestali hrubku obrany Jihočechů a po dalších dvou slepených trefách již s přehledem dotáhli zápas k vítěznému konci.

„Bohužel jsme nevyužili domácí prostředí k vytouženému postupu. Možná jsme byli nervózní před zaplněnou tribunou našich fandů, kterých přišlo více než sto. Ale nevěšíme hlavu, je to 1:1 a o všem rozhodne třetí zápas. Spartu jsme porazili v sezoně třikrát za sebou, takže jsem tušil, že to nemůže jít donekonečna. Dál si věříme a k rozhodujícímu mači přistoupíme zodpovědně,“ vzkazuje vedoucí a manažer Bombarďáků Karel Klabouch.

Fakta – branky: 3. Cais – 12. a 32. Jurčík, 23. Vošta, 30. Minha, 38. Blažek.

Rozhodující čtvrtfinále se hraje už v sobotu 25. února v Radotíně a vítěze v semifinále čeká hvězdný Chemcomex! Druhá dvojice je již jistá, když v repríze loňského finále se utkají mistrovský Zlín s Poličkou.