Sedmnácté a osmnácté kolo první celostátní ligy futsalu zkompletoval turnaj v třeboňské hale, kde se soupeřům ze špičky tabulky postavily oba jihočeské týmy.

Pořádající celek Strabagu Prachatice oba zápasy prohrál a o účast v osmičlenném play off bude ještě muset tvrdě bojovat. Naopak, tři body si odnesl z tohoto turnaje zástupce našeho regionu – Bombarďáci Větřní. Ti nejprve po boji padli s družstvem Premium Stonava, ale pak překvapivě vysoko zdolali do té doby druhý SMR+ Zlín a nyní jim společně se Sádkem na osmé postupové místo (a tedy právě na Prachatice) chybí pět bodů.
Hrdinou utkání se Zlínem se stal krumlovský dorostenec Petr Bordač, který se blýskl hattrickem. Bombarďáci jsou nyní na 10. místě tabulky, na osmé místo zaručující play off jim chybí pět bodů. O sestup hrají poslední dva týmy tabulky.


Bombarďáci Větřní – Premium Stonava 2:3 (1:1)

Už ve 49. vteřině utkání otevřel skóre střelou z úhlu mezi nohy brankáře domácí hrající trenér Weinhard – 1:0. Do 9. minuty pak byla hra vyrovnaná, ale poté střelou do protipohybu brankáře hosté srovnali na 1:1. Do poločasu pak měli více ze hry domácí, své šance však nevyužili. Ve 23. minutě se vyznamenal skvělým zákrokem hostující brankář, následně dlouhým výhozem založil útočnou akci, ze které hosté otočili na 1:2. Ještě v téže minutě však bylo srovnáno, když vyraženou střelu pohotově dorazil Weinhard na 2:2. Ve 30. minutě však hosté opět vedli, když kombinaci před brankovištěm zakončili střelou pod břevno na 2:3. V závěru po chybné rozehrávce soupeře šel Ginzel sám na branku, ale zakončil několik centimetrů vedle – a Bombarďáci vyšli naprázdno.

Bombarďáci Větřní – SMR+ Zlín 4:1 (3:0)

Ani v tomto utkání se na první branku nečekalo dlouho, když už ve 3. minutě zakončil Bordač ranou k tyči na 1:0. V 6. minutě dvakrát zastoupil brankáře domácích hráč z pole a vždy vyrazil střelu, která směřovala do prázdné brány. Navýšení náskoku domácích poté přinesla 9. minuta, kdy hostujícímu brankáři vypadl míč a Soukup upravil na 2:0. Do 18. minuty hosté zvyšovali obrátky a snažili se snížit průběžný stav, ale domácí brankář byl proti. Patrně rozhodující moment pak přišel krátce před pauzou. Hostující gólman výhozem z brankoviště poslal míč přímo na nohu Bordače, a ten dal na poločasových 3:0. Ve 27. minutě vybojoval míč před brankovištěm znovu Bordač, pěkným lobem zkompletoval svůj hattrick a dal definitivní pečeť na zaslouženou výhru Jihočechů – 4:0. Hosté až tři minuty před koncem dali alespoň čestný úspěch na 4:1. Další jejich šance totiž skvělými zákroky zmařil brankář Klabouch.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Beránek, Štorc, Weinhard, Soukup, Bordač. Hrající trenér Rudolf Weinhard.

Další výsledky 17. a 18. kola: Nový Bor – Polička 2:9, Jilemnice – Polička 3:3, Nový Bor – FS Sádek 1:3, Jilemnice – FS Sádek 3:1, Chemcomex Praha – Vamberk 1:2, Klatovy – Vamberk 3:1, Chemcomex Praha – Běloves 1:0, Klatovy – Běloves 4:1, Prachatice – Stonava 0:1, Prachatice – Zlín 3:5.

V předposledním dvojkole základní části se Bombarďáci Větřní představí v roli pořadatelů, když už tuto sobotu 22. ledna ve sportovní hale ve Vodňanech přivítají družstva VPS Novabrik Polička (od 14.00) a FS Sádek (od 15.50) a pro udržení naděje na postup do play off potřebují nutně zabodovat naplno.

Jan Petřík