Žlutočerní se v rámci 9. a 10. kola představili až v daleké Jilemnici, kde nejprve nečekaně vysoko podlehli nováčkovi z Varnsdorfu, který naopak slavil první bodový zisk v sezoně. Ve druhém utkání pak Jihočeši nad domácím Sicem v půli vedli, ale těsný náskok po pauze neudrželi –   a z Krkonoš odjeli s nepořízenou, čímž se jim opět o trochu vzdálila naděje na postup do čtvrtfinálové osmičky.

1. zápas: Trans Varnsdorf – Bombarďáci Větřní 5:2 (2:1), branky: Jaroslav Beránek 2, Kučera, Zadina, Jiří Beránek –  M. Svoboda, Grznárik.

Nástup vyšel hostům, kteří už po třech minutách šli do vedení, když si střelu Svobody usměrnili domácí do vlastní branky. Jenomže nováček do půle dvěma zásahy skóre otočil a krátce po změně přidal třetí branku. Jihočeši pak přimáčkli soupeře na jeho polovinu, ale ztroskotávali na výborném brankáři Schejbalovi, kterého překonal až ve 32. minutě Grznárik a kontaktním gólem na 3:2 oživil naději na bodový zisk. Ta však v závěru vzala za své, když hráči Transu dvěma góly pečetili první výhru v nejvyšší soutěži.

2. zápas: Sico Jilemnice – Bombarďáci Větřní 2:1 (0:1), branky: Vašek, Fišar – M. Svoboda.

V nervózním utkání padly jen tři branky, za to hned dvě modré a sedm žlutých karet. Jihočeši šli do vedení ve 13. minutě trefou Svobody a těsný náskok udrželi do půle. Ve druhém dějství se však domácí zlepšili a dvěma zásahy v závěru výsledek otočili. Rozhodnutí padlo v posledních vteřinách, kdy byl proti hostům nařízen devítimetrový kop, který Petrášek sice skvěle vyrazil, ale na opakovanou dorážku už nestačil.

Sestava Bombarďáků: Petrášek – Beránek, M. Svoboda, Soukup, Weinhard, Babouček, Bordač, Grznárik. Trenér: Pavel Šilhán.

Další výsledky 9. a 10. kola: Varnsdorf – Klatovy 2:6, Jilemnice – Klatovy 5:4, Gioia Brno – Chemcomex Praha 3:4, Brno – Nový Bor 2:0, Polička – Slavičín 4:4, Vamberk – Slavičín 3:5, Polička – Zlín 1:4, Vamberk – Zlín 2:6.

Do druhé poloviny se program základní části první ligy futsalu – sálové kopané přehoupne o tomto víkendu, kdy Bombarďáci Větřní zamíří do hlavního města. Jihočeši se v pražské sportovní hale Děkanka v sobotu utkají s týmy Trivelu Klatovy a Adrie Nový Bor a pro oživení naděje na postup do vyřazovacích bojů už potřebují zase bodovat.