Nahrávám odpočet ...

Bombarďáci odvezli z Vodňan čtyři body

Vodňany - Větřínští futsalisté remizovali s favorizovanou Poličkou a pak přestříleli FS Sádek.

26.1.2011

Kapitán Bombarďáků Radek Soukup (u míče) měl v zápase s Poličkou na noze rozhodnutí, ale z penalty orazítkoval jen tyč.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Předposlední dvojkolo základní části první celostátní ligy futsalu – sálové kopané absolvovali hráči okresního zástupce s nožem na krku.

V zápasech 19. a 20. kola potřebovali Bombarďáci Větřní pro zachování naděje na postup do play off zabodovat naplno, což se ale nepodařilo. Větřínským v důležitých zápasech s celky VPS Novabrik Polička a FS Sádek chyběl klíčový bek Beránek. Navíc v prvním zápase neproměnil kapitán Soukup pokutový kop. Škoda, mohli mít šest bodů a čtvrtfinálová osmička mohla být ještě k dostižení…

Bombarďáci Větřní – Polička 4:4 (3:0)

Hned v úvodu utkání domácí útočník Bordač kličkou k postranní čáře oklamal obránce a střelou pod břevno překonal brankáře Poličky – 1:0. Ve 4. minutě vystihl Weinhard chybnou rozehrávku soupeře za půlící čarou, dostal se do brejku, udělal kličku gólmanovi a do prázdné branky zvýšil na 2:0. V 13. minutě Peťule zatáhl míč až do rohu hrací plochy, tam na sebe natáhl dva protihráče, nahrál do brankoviště a Soukup překonal bezmocného brankáře – 3:0. V 18. minutě po souhře na útočné polovině nastřelili domácí pouze tyč hostující brány.

Druhý poločas ovšem začali hosté svižněji, dostali domácí pod tlak, z něhož ale vytěžili jen nastřelenou tyč. Ve 27. minutě však Král tečovanou střelou vrátil hostujícího tabulkového favorita do zápasu, když snížil na 3:1. Ve 30. minutě hosté vyškolili obranu Větřní, dva útočníci se ocitli před brankářem Klabouchem – a bylo to 3:2. Za další minutu pak bylo dokonce srovnáno, když se trefil Mužík – 3:3. Ještě v téže minutě stačili Bombarďáci kontrovat, když obraně unikl Homer a ranou mezi nohy prostřelil hostujícího brankáře na 4:3. Minutu před koncem pak měl kapitán Soukup již zmíněnou výhodu pokutového kopu, ale mířil jen do tyče. A za neproměněnou penaltu přišel trest, když hosté třicet vteřin před koncem utkání dorážkou nepokrytého útočníka upravili na konečných 4:4.

Bombarďáci Větřní – FS Sádek 5:2 (1:0)

Utkání celků ze spodku tabulky začalo opatrně, protože hrála dvě mužstva se stejným bodovým ziskem, z nichž žádné nechce spadnout mezi dvojici, která bude obhajovat ligovou příslušnost v baráži. Prakticky šlo o šest bodů a odpovídal tomu i obraz hry. Až 13. minuta přinesla vedení přece jen nebezpečnějších domácích, kdy v brankovišti patičkou tečoval Soukup. Další šance už zůstaly bez využití, a tak v půli platil nejtěsnější stav 1:0.

V úvodu druhé půle Větřínští rozehrávali standardní situaci nacvičeným signálem, ale ten se jim nevydařil, hosté šli okamžitě do protiútoku a střelou pod břevno srovnali na 1:1. Ve 24. minutě naštěstí Bombarďáci rychle odpověděli, když Weinhard nečekanou střelou k tyči dal na 2:1. Ve 29. minutě i Homer nejprve naznačil nahrávku a pak skrytou střelou překvapil hostujícího brankáře – 3:1. Ve 35. minutě po zpracování míče v brankovišti střelou z otočky dal Soukup definitivní klid – 4:1. Za dvě minuty sice ještě hosté snížili na 4:2, ale poté vrhli všechny síly do útoku, čehož dvě minuty před koncem z brejku do otevřené obrany využil Štorc, jenž pečetil důležitou výhru na konečných 5:2.

Sestava Bombarďáků: Klabouch – Ginzel, Štorc, Soukup – Weinhard, Peťule, Homer, Bordač. Hrající trenér: Rudolf Weinhard.

Další výsledky 19. a 20. kola: Prachatice – Polička 4:1, Prachatice – FS Sádek 3:1, Běloves – Jilemnice 2:2, Vamberk – Jilemnice 7:2, Běloves – Nový Bor 7:4, Vamberk – Nový Bor 9:3, Zlín – Chemcomex Praha 1:5, Stonava – Chemcomex Praha 2:2, Zlín – Klatovy 5:5, Stonava – Klatovy 8:0.

Závěr na severu

V posledním dvojkole čeká Větřínské už tuto sobotu 29. ledna daleká cesta na sever republiky, a to až do Krkonoš. V jilemnické sportovní hale se Bombarďáci utkají nejprve s domácím týmem SK Sico Jilemnice (od 16.00) a v derniéře základní části změří síly s družstvem FK Adria Nový Bor (od 16.50).

Jan Petřík

26.1.2011
Pořádková jednotka jihočeské policie cvičila ve čtvrtek v noci pátrací akci. Policisté si zkoušeli využití nové technologie p-Track.
27

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Výtvarné dílny v českokrumlovské Boudě navštivili žáci ze zš Plešivec
19

Děti malovaly pod vedením sochaře Fidricha

Odvolit je možné i v posteli

České Budějovice – V pátek a v sobotu voliči odevzdají hlasy svým vyvoleným stranám a kandidátům do Poslanecké sněmovny.

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Prachaticko - Nelegální úpravy a prodej hromadně účinných zbraní odhalili kriminalisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následoval zásah na několika místech na Prachaticku, a také obvinění šesti lidí z nedovoleného ozbrojování.

Kapličtí žáci nastříleli v Kunžaku tucet branek

Kunžak – Osmé kolo oblastní fotbalové I.A třídy žáků zavedlo naděje kaplického Spartaku na půdu vzdáleného soupeře z Jindřichohradecka – společenství Kunžaku a Strmilova.

Velešínští starší žáci nasázeli u Lipna šestnáct fíků

Českokrumlovsko - Výsledky dalších kol okresních fotbalových přeborů mládežnických kategorií.