Nejvyšší republiková soutěž sálovkářů – 1. celostátní liga futsalu – rychlým tempem spěje do cíle základní části.

Jediný jihočeský a okresní zástupce ve žlutočerných barvách celku Bombarďáci Větřní ještě na sklonku minulého roku zamířil do Jilemnice a v Podkrkonoší si v důležitém utkání s tamním týmem SK Sico připsal nepříjemnou porážku v poměru 2:6.

Vyloučení nováčka

Už v novém kalendářním roce pak Větřínští o prvním lednovém víkendu hostovali v sobotu 4. ledna v lázeňském jihomoravském městě.

V Luhačovicích čekaly na žlutočerné další klíčové souboje s přímými konkurenty v bitvě o postup do nadstavbového play off, jejichž důležitost ještě více podtrhla nová skutečnost. Tou se stal fakt, že v tabulce beznadějně poslední nováček z Hradce Králové se nedostavil ke svým zápasům 15. a 16. kola do Slavičína, byl následně řídící ligovou komisí za druhou a třetí kontumaci vyloučen ze soutěže a jeho předchozí výsledky byly anulovány.

To se pochopitelně dotklo i Jihočechů, kteří po odpočtu potřebovali v Luhačovicích nutně zabodovat, aby nevypadli ze čtvrtfinálové osmičky. Ze zápasů s celky Premium Stonava a SMR Plus Zlín však žlutočerní pohříchu vytěžili jen dva body za nerozhodné výsledky – a momentálně klesli na devátou příčku aktualizované přepočtené prvoligové tabulky.

Dvě remízy

1. zápas: Premium Stonava – Bombarďáci Větřní 1:1 (1:1), branky: 18. Bury – 8. Bordač.

Oba soupeři vědomi si důležitosti zápasu hráli na jistotu, přesto se vše podstatné odehrálo už v prvním poločase. Větřínští šli do vedení trefou Petra Bordače, ale domácí dvě minuty před pauzou dokázali odpovědět. Po přestávce už branka i přes snahu obou týmů rozhodnout nepadla, a tak se body nakonec dělily, což více vyhovovalo Stonavským.

2. zápas: Zlín – Bombarďáci Větřní 2:2 (1:1), branky: 2. a 38. Ulman – 16. a 30. Bordač.

Do tohoto zápasu lépe vstoupili Zlínští, kteří úvodní nápor korunovali i vedoucí brankou. Několik dalších dobrých šancí však domácí nevyužili a postupně se začala hra srovnávat. V závěru půle potom převzali iniciativu hosté, kteří se gólem Bordače dotáhli na poločasových 1:1. Ve formě hrající větřínský juniorský reprezentant Petr Bordač pak v polovině druhého dějství dokonal obrat a svým třetím zásahem na luhačovické palubovce přiblížil náš tým ke kýžené výhře. Ta však Jihočechům utekla mezi prsty necelé tři minuty před koncem, kdy Ulman šťastnou tečovanou ranou upravil na výsledných 2:2. Tým trenéra Šilhána se musel opět spokojit jen s remízou, která poněkud komplikuje postupové plány Jihočechů.

Sestava Bombarďáků: Cába – Weinhard, Grznárik, Beránek, Bordač, Ginzel, Cais, Svoboda.

Další výsledky 15. a 16. kola 1. ligy: Gioia Brno – Jilemnice 3:3, Slavičín – Jilemnice 3:1, Vysoké Mýto – Nový Bor 0:2, Polička – Nový Bor 2:2, Vysoké Mýto – Chemcomex Praha 3:6, Polička – Chemcomex Praha 4:3.

V neděli doma

Větřínští Bombarďáci mají nyní před sebou poslední domácí vystoupení v základní části v českokrumlovské městské sportovní hale na Chvalšinské silnici, a to tuto neděli 12. ledna.

Aktuálně devátí žlutočerní zde nejprve dvě hodiny po poledni budou usilovat o povinné body v utkání s posledním FC Družba Vysoké Mýto a pak od 15.05 nastoupí proti favorizovanému a průběžně třetímu týmu VPS Novabrik Polička.