Po základní části pátí Jihočeši se postavili v pořadí čtvrtému nováčkovi v barvách pražské Sparty, kterého v sezoně již dvakrát zdolali – a nejinak tomu bylo i v prvním čtvrtfinále, i když konečný výsledek byl tentokrát nejtěsnější.

1. čtvrtfinále: Sparta Praha – Bombarďáci Větřní 2:3 (2:2). Lépe začali Pražané a dvěma slepenými góly Bellady mezi 5. až 6. minutou odskočili na 2:0. Hostující trenér Šilhán si okamžitě vzal time a důrazně hráčům vysvětlil, aby hráli to, co si v kabině řekli – a výsledek se dostavil. Hosté se začali dostávat do šancí a ve 12. minutě kapitán Cais tečovanou ranou korigoval.

Za dalších šest minut Weinhard po pěkné individuální akci srovnal. Ve vypjatém finiši pak domácí Bellada neproměnil devítimetrový trestný kop, na druhé straně byl Cais ze stejné standardky v 39. minutě úspěšnější – a výhra putovala na jih Čech.

„Až na dlouhodobě zraněné Homera a Beránka jsme byli komplet. Máme první výhru, ale bude to ještě hodně těžké. Stále musíme mít na paměti loňské play off,“ varuje manažer Karel Klabouch s odkazem na vyřazení od Zlína, kdy Jihočeši rovněž na úvod první čtvrtfinále vyhráli, a dodává: U kluků ovšem vidím obrovskou vůli, každý ví za jakým jdeme. Chceme vyhrát i příští domácí zápas a oslavit historický postup mezi nejlepší ligovou čtyřku před našimi fanoušky. To by bylo krásné! Ale jak říkám, hraje se na dva vítězné zápasy, udělali jsme zatím pouze první krok a Sparta se o postup ještě porve."

Sestava Bombarďáků: Cába – Dychtl, Svoboda, Soukup, Bordač, Ginzel, Grznárik, Sláma, Kališ, Weinhard, Cais.

Odvetu se Spartou sehrají Bombarďáci již v sobotu 18. února od 19 hodin v hale budějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném.