Jihočeši v květnovém termínu bojovali ve španělském letovisku v konkurenci devítky celků a jen málo jim chybělo k postupu mezi nejlepší čtyřku. Ve skupině Větřínští přejeli francouzský celek ADF poměrem 6:0 (viz. foto) a i přes prohru 5:6 s ruským Uralanem ze druhého místa postoupili do čtvrtfinále. Tam se v bratrovražedném boji utkali s Moravskou Třebovou, nad kterou ještě v průběhu druhé půle vedli 5:3, ale nakonec padli 5:7.

„Předloni jsme ve Španělsku skončili třetí a letos mohli semifinále zopakovat, ale závěry zápasů nám nešly. Po podobné prohře s Rusy ve skupině, kdy jsme také skoro celý zápas vedli, se nepovedl ani finiš s Třebovou. Navíc se nám postupně zranili tři hráči, Pils s kotníkem a Kališ s kolenem vážně, takže konec turnaje by byl pro nás složitý. Určitě jsme ale nezklamali,“ ví manažer žlutočerných Karel Klabouch a ještě dodává: „Třebové se historický úspěch povedl. Prošla až do finále, kde prohrála s ruským soupeřem. Tento tým ale nasadil několik slovenských reprezentantů a další hráče z Brna, takže s celkem, který známe z první ligy, neměl nic společného. My jsme naproti tomu použili jediného hostujícího hráče, a to Richarda Klimeše z Prostějova.“

Sestava Bombarďáků Větřní na poháru UEFS ve Španělsku: Beránek, Šilhan – Weinhard, Sláma, Ohnsorg, Kališ, Pils, Ješina, Klimeš.