Jediný jihočeský zástupce v osmičlenné elitní společnosti si na úvod připsal na Moravě v předehrávkách 3. a 4. kola dvě porážky, když ještě postrádal hráče z „velkého“ fotbalu. V metropoli si ovšem spravil chuť, připsal na konto první body v nové sezoně a ještě si notně vylepšil skóre.

„Protože se ještě dohrávaly soutěže velkého fotbalu, tak do Zlína jsme jeli pouze se třemi hráči tradiční základní sestavy a třemi nováčky, kteří za nás hráli úplně poprvé. Z toho důvodu jsme si ani nedělali nějaké velké ambice na body. Musím ovšem uznat, že oba zápasy odehráli kluci velice slušně, podali sympatický výkon a bojovali nadoraz,“ i přes prohry našel manažer a vedoucí větřínského týmu Karel Klabouch na premiéře pozitiva.

3. kolo: Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 3:1 (2:1), za hosty: Dychtl.

4. kolo: Futsal Zlín – Bombarďáci Větřní 5:3 (2:0), za hosty: Říha, Kališ, Smolen.

Sestava ve Zlíně: Beránek – Dychtl, Kališ, Soukup, Pícha, Říha, Smolen.

„Do Prahy jsme už jeli s našimi hráči, i když jen v sedmi do pole, protože dlouhodobě jsou zranění Grznárik a Bordač. Z pracovních důvodů tentokrát chyběl Soukup a omluven byl Svoboda. Naopak už byli k dispozici Weinhard, Sláma, Cais a v sestavě se poprvé objevil i velezkušený Ohnsorg, který přišel na hostování z pražského Chemcomexu,“ přiblížil rošádu v kádru Bombarďáků manažer Klabouch.

1. kolo: Bombarďáci Větřní – Adria Dobříč 15:0 (4:0), branky: Sláma 5, Dychtl 3, Ohnsorg 3, Pícha 2, Weinhard, Cais. Jihočeši soupeře, který měl k dispozici pouze jednu čtyřku a gólmana, vůbec nešetřili. Tým k vysoké výhře táhl Jan Sláma, který se pěti góly vyhoupl na dělené druhé místo kanonýrské tabulky.

„S Adrií nebylo v podstatě o co hrát. Soupeř přijel v hodně improvizované sestavě bez svých opor a výsledek byl jednoznačný. Nezbývá než doufat, že Dobříč se dá zase do dalších kol dohromady, aby byla soutěž zajímavější,“ přeje si Klabouch.

2. kolo: Sparta Praha – Bombarďáci Větřní 0:2 (0:1), branky: Ohnsorg, Cais. Druhý duel měl již ligové parametry a Jihočeši po boji zapsali cennou výhru, která jim zajistila páté místo průběžné tabulky. Vítěznou trefu obstaral novic Vít Ohnsorg.

„Šance byly na obou stranách. My jednu proměnili až minutu před půlí a šli do kabin s těsným náskokem. Ve druhém poločase jsme dobře bránili a těsně před koncem z devítimetrového kopu vítězství pečetili. Zasloužené body,“ viděl druhou výhru žlutočerných Karel Klabouch.

Sestava Bombarďáků v Praze: Beránek – Cais, Dychtl, Ohnsorg, Weinhard, Pícha, Kališ, Sláma. Trenér: Pavel Šilhán.

DOMA 2. PROSINCE

V aktuální tabulce páté Větřínské tuto sobotu 25. listopadu čeká daleká cesta do podkrkonošské Jilemnice, kde se utkají nejprve se čtvrtým Novabrikem Polička a poté změří síly s hostitelským týmem SK Sico Jilemnice, který ještě nebodoval a je sedmý.

Na domácí půdě v českokrumlovské sportovní hale budou Bombarďáci hrát o týden později, a to v sobotu 2. prosince, kdy přivítají pražský Chemcomex a v odvetě Adrii Dobříč.