Poslední dva zápasy základní části nejvyšší republikové soutěže sálovkářů – 1. celostátní ligy futsalu – absolvovali hráči okresního a jediného jihočeského zástupce ve žlutočerných barvách oddílu Bombarďáci Větřní v jilemnické sportovní hale.

Bombarďáci jeli do Krkonoš k zápasům s domácím týmem Sico a novoborskou Adrií opět notně nekompletní, když k dispozici bylo jen šest hráčů do pole a brankáře Beránka musel mezi tyčemi zastoupit trenér Šilhán.

Větřínští nejprve v bitvě o černého Petra remizovali s domácím celkem. A dělba se Sicem znamená, že žlutočerní při rovnosti bodů s Jilemnicí obsadili v konečné tabulce po základní části zásluhou lepších vzájemných zápasů předposlední sedmou příčku a v prvním kole play off nenarazí na letošního suveréna, brněnskou Gioiu.

1. zápas: Sico Jilemnice – Bombarďáci Větřní 2:2 (1:1), branky: 5. Srkal, 38. Kraus – 7. Weinhard, 40. Babouček.

Větřínští začali aktivně a už po dvaceti vteřinách nastřelil Grznárik tyč. Do vedení však šli domácí gólem po rozehraném volném kopu. Jihočeši ovšem nadále předváděli hru plnou bojovnosti a pohybu, za což byli odměněni vyrovnávacím gólem Weinharda. Ve druhé půli získávali Jilemničtí převahu, k čemuž jim pomohlo i vyloučení Caise. Necelé dvě minuty před koncem pak domácí znovu vedli. Hosté v poslední minutě přistoupili ke hře bez brankáře a šestnáct vteřin před koncem zásluhou Baboučka, který potrestal špatné vyběhnutí brankáře Hekera, dosáhli na kýžený bod.

2. zápas: Adria Nový Bor – Bombarďáci Větřní 6:0 (4:0), branky: 2., 9., 17. a 29. Slavík, 13. Abrhám, 35. Kloubek.

Tento duel odehrál náš tým pro změnu odevzdaně a s chutí hrající soupeř ho potrestal.

Sestava Bombarďáků: Šilhán – Weinhard, Grznárik, Bordač, Cais, Babouček, Soukup.

Ve čtvrtfinále hraném na dva zápasy se Větřínští utkají s mnohonásobným mistrem – Chemcomexem Praha. První duel je na programu v sobotu 14. února v radotínské hale, odveta se bude hrát o týden později. Ještě před tím, a to v sobotu 7. února, však čeká Bombarďáky republikové finále ČP ve Valticích.