Další pokračování nejvyšší soutěže sálovkářů – 1. celostátní ligy – zavedlo černožluté Bombarďáky Větřní do krajské metropole.

Větřínští v „domácím" prostředí všesportovní haly na Dlouhé louce hostili celky Jerevanu Slavičín a Gioia Brno. Jihočeši vítězně zvládli důležitý první duel a i přes prohru ve druhém zápase se drží na hraně postupové osmičky, kde si čtvrtou výhrou v ročníku aktuálně polepšili z osmého na průběžně sedmé místo.

1. zápas: Bombarďáci Větřní – Slavičín 3:1 (1:1), branky: 14. Cais, 33. Ginzel, 38. Grznárik – 20. Jaroš.

„Jerevan dorazil jen v šesti lidech a evidentně chtěl zápas odbránit. My jsme celou dobu tlačili, šli do vedení, ale soupeř z jednoho z brejků gólem do šatny vyrovnal. Zlomový byl můj gól z penalty, za kterou se hosté hodně zlobili, ale ruka byla evidentní. Pak soupeř musel otevřít hru a my jsme z přečíslení dvou na jednoho po přihrávce Baboučka a dorážce Grznárika do prázdné pečetili důležitou výhru," viděl utkání přímo z palubovky matador v černožlutém a autor vítězné druhé trefy Zbyněk Ginzel.

2. zápas: Bombarďáci Větřní – Gioia Brno 1:3 (1:0), branky: 2. Babouček – 22. Lerch, 32. Prokeš, 37. Klimeš.

„Sice jsme hned v úvodu dali gól, ale pak jsme byli prakticky celý zápas pod velkým tlakem. Gioia má výborný tým s hráči z ligového Helasu (pozn. – extraliga futsalu FIFA), který praktikoval celoplošný presink. Půli jsme ještě udrželi, ale ve druhém poločase soupeř výsledek otočil. Brno není na špičce náhodou, vůbec jsme na něj neměli," sportovně uznal kvalitu vítězů Zbyněk Ginzel.

Sestava Bombarďáků: Cába – Sláma, Grznárik, Beránek, Bordač, Ginzel, Cais, M. Svoboda, Babouček.

Další výsledky 11. a 12. kola: Zlín – Polička 0:2, Stonava – Polička 1:3, Zlín – Vysoké Mýto 6:1, Stonava – Vysoké Mýto 2:0, Chemcomex Praha – Jilemnice 5:0, Nový Bor – Jilemnice 5:2, Chemcomex Praha – Hradec Králové 23:0, Nový Bor – Hradec Králové 26:2.

Doma s lídrem

Nyní nejvyšší soutěž sálovkářů zase trochu zvolní a pokračovat bude až v sobotu 14. prosince, kdy se větřínští Bombarďáci znovu představí v domácí českokrumlovské sportovní hale. Do podzámčí v uvedený den zavítají soupeři z popředí tabulky, a to jmenovitě aktuálně čtvrtá Adria Nový Bor a Chemcomex Praha. První duel bude mít výkop v 16 hodin a atraktivní partie s lídrem začne v 17.05 hodin.