Hráči v černožlutých barvách celku Bombarďáci Větřní po vstupní vysoké porážce na půdě mistra Chemcomexu Praha v dalším pokračování nejvyšší soutěže futsalu – sálové kopané – 1. celostátní ligy – měli poprvé výhodu domácího prostředí v krumlovské městské sportovní hale.

Větřínští přivítali v okresním městě celky Sico Jilemnice a ligového nováčka AC Vegas Hradec Králové. Hráči i diváci v hale před začátkem prvního zápasu minutou ticha uctili památku tragicky zesnulého brankáře Bombarďáků Josefa Petráška – a pak už Jihočeši rozehráli koncert, který přinesl dvě výhry a prvních šest bodů do průběžné tabulky.

1. zápas: Větřní – Jilemnice 4:2 (2:1), branky: 1. Beránek, 6. a 22. Babouček, 40. Soukup – 17. Vavrinec, 39. Kraus.

V nadprůměrném utkání šli domácí do vedení už po dvanácti vteřinách bleskovým gólem Beránka. I v dalších minutách pak Větřínští tahali za delší konec provazu a i když hosté z Krkonoš se dvakrát dostali do kontaktu, tak nakonec všechny body zůstaly doma.

2. zápas: Větřní – Hradec Králové 13:4 (6:1), branky: 11., 22., 32. a 38. M. Svoboda, 20., 21. a 28. Sláma, 17. a 18. Grznárik, 2. Soukup, 7. Ginzel, 29. Bordač, 30. Babouček – 26. a 39. Neznámý, 14. Opršal, 35. Šoltész.

Také proti nováčkovi se Bombarďákům začátek povedl, na první gól se čekalo jen něco málo přes šedesát vteřin – a pak si domácí otevřeli doslova střelnici. Pro hradecké sálovkáře byl tento zápas drsnou srážkou s realitou a také školením, co všechno musí zlepšit, aby měli v celostátní lize šanci na lepší výsledky. V dresu domácích vítězů se čtyřmi góly blýskl Martin Svoboda a hattrick si do statistik zapsal Jan Sláma. Po závěrečném hvizdu vyprovodil Bombarďáky bouřlivý aplaus diváků, kteří se tentokrát předvedenou hrou svých hochů museli opravdu bavit.

„Našim fandům, kteří nás přišli podpořit přímo do haly a zaplnili tribuny, bychom rádi poděkovali za podporu a pozvali je i na další kolo, které odehrajeme opět doma," řekl nám manažer černožlutých Karel Klabouch.

Sestava Bombarďáků v obou zápasech: Cába – Beránek, M. Svoboda, Cais, Sláma, Soukup, Babouček, Grznárik, Bordač, Ginzel.

Jak již bylo řečeno, i zápasy dalšího dvojkola sehrají Bombarďáci v českokrumlovské sportovní hale na Chvalšinské silnici, a to v neděli 10. listopadu. V aktuální průběžné tabulce se šesti body pátí Větřínští zde přivítají celky devátého SMR Plus Zlín (od 13.00) a osmého SC Premium Stonava (od 14.05 ).