Nejvyšší republiková soutěž – 1. celostátní liga – ve futsalu pokračovala dvěma zápasy i v českokrumlovské městské sportovní hale, kde svá domácí utkání hraje jediný jihočeský a okresní zástupce ve žlutočerných barvách celku Bombarďáci Větřní.

Po vyloučení nováčka z Hradce Králové ze soutěže (po třech kontumacích) a anulování jeho výsledků se Jihočeši dostali mimo čtvrtfinálovou osmičku, a tak potřebovali pro oživení nadějí na start v play off doma v zápasech s FC Družba Vysoké Mýto a VPS Novabrik Polička bodovat, a to nejlépe naplno.

Nervy do konce

1. zápas: Bombarďáci Větřní – Vysoké Mýto 3:2 (2:2), branky: 5. a 26. Ginzel, 17. Weinhard – 2. Komárek, 20. Hromádka.

Větřínská družina nastoupila v nejsilnějším složení a v zápase s posledním týmem přepočítané tabulky jí povinnost velela vyhrát. Jenomže Vysokomýtští rozhodně nepřijeli s poraženeckou náladou a už po necelých dvou minutách potrestal nekoncentrovanost domácí defenzívy před Cábou osamocený a přesně hlavou zakončující Komárek. Bombarďáci byli tímto vývojem evidentně zaskočeni, a tak si trenér Šilhán musel vzít oddechový čas. Důrazná domluva pak přinesla své ovoce a Bombarďáci se krátce po návratu na hrací plochu radovali z vyrovnání, když na konci povedeného signálu stál u tyče neobsazený a pohotově dorážející Ginzel – 1:1. Rázem se iniciativa přestěhovala na domácí kopačky, ale druhá trefa i přes několik slibných situací dlouho nepřicházela. Až v 17. minutě se po výborném uvolnění před brankovištěm prosadil Weinhard a nekompromisní střelou překonal brankáře Chalupníka – 2:1. Zdálo se, že s těsným náskokem půjdou žlutočerní i do druhé dvacetiminutovky, ale v posledních okamžicích první půle přišlo fatální zaváhání brankáře Cáby, které pět vteřin před poločasovou sirénou potrestal střelou do odkryté svatyně Hromádka – 2:2.

Druhý poločas pak byl vyrovnanější se šancemi na obou stranách. Tu první měl hostující Novák, ale jeho bombu k tyči stačil Cába vyrazit a napravil své předchozí zaváhání. Rozhodující moment se pak zrodil ve 26. minutě, kdy opět dobře zakombinovali s chutí hrající Weinhard s Ginzelem a posledně jmenovaný domácí matador zblízka do odkryté branky strhl vedení znovu na domácí stranu – 3:2. Ve zbývajícím čase se pak na ploše notně přiostřilo, hosté se v nervózním závěru po jednom ze zákroků větřínské obrany dožadovali odpískání pokutového kopu, jednou za již překonaným brankářem po střele Nováka na čáře zachránil Weinhard, ale důležité tři body nakonec zůstaly domácím.

Dělba bodů

2. zápas: Bombarďáci Větřní – Polička 1:1 (1:0), branky: 13. Cais – 30. Kovář.

Ve druhém zápase byl papírovým favoritem hostující Novabrik, čehož si byli Bombarďáci dobře vědomi a přizpůsobili taktiku. K vidění byla opatrná bitva s minimem šancí před oběma brankami. Výjimkou byla jen 12. minuta, kdy po přesném centru Ginzela hlavičkoval domácí kapitán Beránek, ale namířil nad břevno Slaného branky. O minutku později však již hostující gólman kapituloval, když se k volnému kopu od levé postranní čáry postavil Cais, tvrdou přízemní ranou propálil houštinu těl před brankou a poslal žlutočerné do vedení – 1:0. Za tohoto netěsnějšího stavu se pak dospělo i do poločasové pauzy, byť měli domácí ještě několik slibných náznaků k pojistce.

I po změně stran Bombarďáci aktivnější hrou usilovali o uklidňující druhý zásah. Blízko k němu měl už po dvou minutách Grznárik, který šel sám na brankáře, ale Slaný jeho pokus o kličku vystihl. O chvíli později pak tentýž domácí hráč nedoklepl zblízka po přihrávce Weinharda. A přišel trest. Ve 30. minutě se v domácím brankovišti míč po několika odrazech dostal až k volnému Kovářovi, který tváří v tvář Cábovi nezaváhal a vyrovnal na 1:1. A znovu tu byla nervy drásající koncovka. Hosté už po vyloučení jednoho hráče a zranění dalšího dohrávali bez možnosti střídání a domácí se snažili rozhodnout. Dvě minuty před koncem měl k tomu jedinečnou možnost Ginzel, ale samostatný nájezd zakončil jen do nohou vybíhajícího brankáře. V poslední minutě ještě šli do přečíslení Weinhard s Bordačem, ale druhý jmenovaný zakončil pár sekund před sirénou mimo tyče. K poslední střele se ještě s klaksonem dostali i hosté, ale na dělbě bodů, která dle vývoje může více mrzet Bombarďáky, se již nic nezměnilo.

Sestava Bombarďáků v obou zápasech: Cába – Weinhard, Grznárik, Beránek, Cais, M. Svoboda, Babouček, Ginzel, Bordač, Sláma.

Další výsledky 17. a 18. kola: Chemcomex Praha – Gioia Brno 4:1, Nový Bor – Gioia Brno 3:3, Chemcomex Praha – Slavičín 9:2, Nový Bor – Slavičín 7:1, Zlín – Jilemnice 2:2, Stonava – Jilemnice 0:1.

Dvakrát ven

Žlutočerné v základní části čekají ještě tři zápasy, a to shodně v halách soupeřů. A hned následující výjezd do Pohořelic bude pro účast v play off patrně klíčový. V sobotu 25. ledna se aktuálně osmí Bombarďáci na jihu Moravy v přímém souboji o pozici zajišťující čtvrtfinále utkají s nyní devátým SK Jerevan Slavičín. Ve druhém duelu pak změří síly s průběžně druhým týmem tabulky – Gioia B2Balance Brno.

Úplně poslední duel v první části pak Větřínští sehrají v sobotu 1. února v pražském Radotíně, kde se pokusí překvapit favorizovanou a nyní již třetí Adrii Nový Bor.